تهران ، شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد
۰۲۱-۲۲۰۰۳۲۳۳
هزینه کاشت مو

هزینه کاشت مو در سال ۱۴۰۳ چقدر است ؟

نویسنده: ایران بیوتی دسته بندی : کاشت مو

هزینه کاشت مو به چندین عامل بستگی دارد که مهم‌ترین عوامل موثر بر هزینه شامل کیفیت کاشت مو، روش کاشت و تعداد گرافت‌های مورد نیاز است. از طریق خدمات مشاوره‌ رایگان کلینیک ایران بیوتی، پزشک جراح با بررسی وضعیت طاسی، تعداد گرافت‌های مورد نیاز، روش کاشت موی مناسب و مواردی از این دست را به شما توضیح می‌دهد. در نهایت با توجه به خواسته‌ و انتخاب‌های شما، هزینه کاشت مو برآورد می‌شود.

در این مطلب می‌خواهیم نگاهی به قیمت کاشت مو داشته باشیم و سپس عوامل موثر بر هزینه‌ی تمام شده آن را بررسی کنیم.  هزینه کاشت مو در کلینیک ایران بیوتی بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان است. با توجه به شرایط شما، قیمت نهایی می‌تواند بیشتر یا کمتر شود.

هزینه کاشت مو چقدر است ؟

کاشت مو در بیشتر کشورها یکی از عمل‌های زیبایی گران قیمت محسوب می‌شود. مثلاً هزینه‌ کاشت مو در اروپا، آمریکا و کانادا بین ۴ تا ۳۵ هزار دلار است. از لحاظ کیفیت، ایران یکی از برترین کشورها برای کاشت مو محسوب می‌شود. به علاوه قیمت کاشت مو در ایران حداکثر ۱۰۰۰ دلار بوده که بسیار مطلوب است.

هزینه کاشت مو در تهران

بیشتر کلینیک‌های کاشت مو در شهر تهران قیمت‌هایی نزدیک به هم دارند. البته در این میان همیشه مراکزی هستند که با استفاده از تکنیک‌های تبلیغاتی در تلاش برای متفاوت جلوه دادن کار خود و افزایش قیمت‌ها هستند. توجه داشته باشید که کاشت مو (حتی با روش‌های کم تهاجمی مانند کاشت مو به روش FIT) یک عمل جراحی محسوب می‌شود.

اگر کاشت مو در مراکز غیرمعتبر صورت بگیرد، امکان ایجاد عوارض جانبی حاد، مانند خونریزی، عفونت‌های شدید و ایجاد لخته‌های خون در بدن وجود دارد که جدی و خطرناک‌اند. این عوارض می‌توانند به ریزش جبران ناپذیر موها، ایجاد اسکارهای ناخوشایند روی سر و حتی مرگ منجر شوند. پس پیش از اقدام برای کاشت مو، حتماً از اعتبار و رسمیت مرکز مطمئن شوید.

قبل و بعد از کاشت موی طبیعی

عوامل موثر بر هزینه کاشت مو

عوامل موثر بر کاشت مو شامل کیفیت، تعداد گرافت‌ها و روش کاشت مو است. این موارد را در ادامه بررسی کرده‌ایم. به جز این‌ها، باید هزینه‌های اقامت (در صورتی که خارج از تهران هستید) و هزینه‌های مراقبت‌های بعد از عمل (مثل خرید شامپوی مناسب، مسکن‌ها و داروهای دیگر) را در نظر بگیرید. مورد دوم را در مقاله‌ «توصیه‌های بعد از کاشت مو» بررسی کرده‌ایم.

کیفیت کاشت مو

شاید مهم‌ترین عامل موثر بر هزینه کاشت مو، کیفیت باشد. در صورتی که جراح برای کاشت مو از مهارت و تجربه‌ کافی برخودار نباشد، اتفاقات و خطاهای بسیاری محتمل هستند. قاعدتاً هرچه مهارت و تخصص جراح بیشتر باشد، هزینه‌ کاشت نیز افزایش می‌یابد.

اول از همه، پزشک جراح باید بتواند تعداد گرافت‌های مناسب (نه کم و نه زیاد) و روش مناسب کاشت مو را به خوبی تعیین کند. در مراحل بعدی باید بتواند برداشت و کاشت مو را به نحو احسنت انجام بدهد تا نتایجی مساعد حاصل شود و دچار عوارض و دردسرهای بعد از عمل هم نشوید. برویم این موارد را با جزئیات بیشتر بررسی کنیم.

انتخاب بهترین روش کاشت مو

روش‌های کاشت مو متنوع هستند که در ادامه معرفی‌شان کرده‌ایم. یکی از سوالات متداول در مورد کاشت مو این است که کدام روش از همه بهتر است. این سوال باید با توجه به شرایط شما پاسخ داده شود. مثلاً اگر سابقه‌ی ایجاد زخم‌های کلوئیدی (گوشت اضافی) را دارید، کاشت مو به روش FUT برای شما مناسب نیست.

اگر تعداد زیادی گرافت برای پوشش مناطق طاسی نیاز باشد، روش FIT چندان ایده‌آل نیست. به این ترتیب مشاوره صحیح و انتخاب روش مناسب، اولین قدم برای انجام کاشت مویی با کیفیت است.

قبل و بعد از کاشت مو

تعیین صحیح تعداد گرافت

پزشک متخصص کاشت مو باید بتواند تعداد گرافت‌ مو را به درستی تعیین کند. گرافت‌ها نه باید کم باشند که پوشش مناسب حاصل نشود، نه باید به قدری زیادی باشند که تمام بانک موی شما را مصرف کنند. البته در مواردی لازم است که حداکثر تعداد گرافت ممکن را از بانک مو برداشت کرد. در حالت‌های معمول، باید گرافت‌ها به شکلی بهینه برداشت شوند تا در صورت ریزش مو به هر دلیلی (ژنتیکی یا ناشی از آسیب‌ها)، بتوان دوباره کاشت موی ترمیمی انجام داد.

پرتی کم و دقت بالا

در طول فرآیند برداشت فولیکول‌ها خطاهای محتمل بسیاری وجود دارد. آسیب زدن به فولیکول‌ها، برداشت ناقص یا دفن کردن فولیکول از جمله‌ این خطاها هستند. هرچه مهارت و تجربه‌ی جراح بیشتر باشد، احتمال خطاها نیز کمتر می‌شود.

بحث دیگر انتخاب فولیکول‌های دائمی است. باید توجه کنید که تمام فولیکول‌های بانک مو نسبت به ریزش مقاوم نیستند. اگر فولیکول‌های مقاوم به درستی انتخاب نشوند، ممکن است موهای کاشته شده مدتی بعد دچار ریزش شده و هزینه و زمانی که صرف کردید، تلف شود. این مورد هم تا حد زیادی وابسته به دانش و تجربه‌ جراح متخصص کاشت مو است.

در فرآیند کاشت هم باید به نکاتی توجه داشت. مثلاً خط رویش در بحث زیبایی کاشت مو اهمیت فراوان دارد. اگر خط رویش شما به خوبی اجرا نشود و ظاهری غیرطبیعی داشته باشد، کاشت موی شما شکست خورده است. در تعیین و اجرای خط رویش هم مهارت و تجربه‌ جراح از همه چیز مهم‌تر است.

قبل و بعد از کاشت موی طبیعی

پیشگیری از عوارض جانبی

همانطور که پیش‌تر اشاره کردیم، مواردی مانند عفونت‌ها و خونریزی‌های شدید از عوارض محتمل کاشت مو هستند. در صورتی که برای کاشت از ابزار و محیط مناسب استفاده نشود یا پزشک تجربه و دانش کافی در این زمینه نداشته باشد، ممکن است عواقب جبران ناپذیری رخ بدهند. ایجاد اسکار و حتی در موارد وخیم‌تر، نکروز پوست (مرگ سلول‌های پوستی) از جمله مواردی هستند که تقریباً غیر قابل درمان‌اند و ظاهر شما را به کلی به هم می‌ریزند.

به عنوان کلام آخر در این بخش باید گفت که در نتایج نهایی کاشت مو، مهارت و تجربه‌ی جراح مهم‌تر از روش کاشت مو، تراکم و قدرت بانک مو است. یک جراح خوب باید بتواند با حداقل تراکم بانک مو به زیباترین نتایج ممکن برسد.

مرکز تخصصی کاشت موی ایران بیوتی یکی از معتبرترین و مجهزترین مراکز تخصصی کاشت مو در ایران است. سال‌هاست توانسته‌ایم با تجاربی که در این زمینه کسب کرده‌ایم بالغ بر ۹۰۰۰ کاشت موی موفق را در کارنامه ۱۶ ساله خود ثبت نماییم. لازم به ذکر است تمامی مشاوره‌های تخصصی کاشت مو و ابرو و همچنین مراحل مهم جراحی با بهترین کیفیت و نظارت کامل انجام می‌شود .

  • تلفن : ۲۲۰۰۳۲۳۳ – ۰۲۱
  • همراه (ارسال عکس) : ۰۹۱۲۹۴۰۴۰۰۲
تاریخ انتشار : 1403-01-15
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
جستجو