تهران ، شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد
۰۲۱-۲۲۰۰۳۲۳۳
کاشت ابروی بدون جراحی

کاشت ابروی طبیعی بدون جراحی چگونه انجام می شود ؟

نویسنده: ایران بیوتی دسته بندی : کاشت ابرو

کاشت ابرو یکی از بهترین روش‌ها برای جبران ریزش ابرو و پر پشت کردن ابروهاست که نتایج طبیعی و کاملا ماندگار به همراه دارد. افرادی  که از جراحی ترس دارند یا اینکه نمی‌خواهند عوارض جراحی را تحمل کنند، معمولا از چنین عمل‌هایی اجتناب می‌کنند.

اما خوشبختانه امکان کاشت ابرو بدون جراحی فراهم شده تا تمام زیباجویان بتوانند با حداقل تهاجم و به راحتی به ابروهای دلخواه خود برسند. در روش‌های کاشت ابرو بدون جراحی شما می‌توانید در مورد فرم و شکل نهایی ابرو نظر داده و نتایجی کاملا طبیعی دریافت کنید. علاوه بر این با این روش‌ها دیگر نیازی به تحمل دوران نقاهت طولانی، خونریزی و سایر عوارض نخواهد بود. در ادامه بیشتر با این نوع از کاشت ابرو آشنا می‌شویم.

کاشت ابرو بدون جراحی چیست ؟

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که برای پیوند ابرو و افزایش تراکم ان لازم است حتما برش جراحی ایجاد شده و تحمیل برش و خونریزی اجباری است. اما اگر با روش‌های جدید کاشت مو آشنا باشید، کاشت ابرو بدون جراحی نیز برای شما منطقی خواهد بود.

در گذشته برای کاشت ابرو با ایجاد یک برش در ناحیه بانک مو فولیکول‌ها به صورت نواری استخراج می‌‌شدند. اما در روش‌های نوین کاشت ابرو مثل میکروگرافت، FIT، SUT و … دیگر نیازی به برش جراحی نیست. در این تکنیک  فولیکول‌‌ها به صورت تکی از محل بانک مو استخراج می‌شوند و هیچگونه برشی ایجاد نمی‌شود. بنابراین این نوع از کاشت ابرو بدون درد، خونریزی،‌ تورم و حتی بیهوشی انجام می‌گردد.

کاشت ابرو بدون جراحی از نظر تکنیک انجام عمل و تجهیزات مورد استفاده کاملا با روش جراحی متفاوت است. در کاشت ابرو بدون جراحی هیچ برشی ایجاد نمی‌شود و تهاجم عمل بسیار کمتر است. علاوه بر این فولیکول‌ها به صورت مجزا و تک به تک استخراج می‌شوند و همین باعث می‌شود مرحله برداشت بیشتر طول بکشد.

برداشت مجزای فولیکول‌ها باعث می‌شود که بتوان بهترین فولیکول‌ها را از بانک مو استخراج کرد؛ به همین دلیل نتیجه روش‌های بدون جراحی طبیعی‌تر و بهتر خواهد بود.

کاشت ابرو بدون جراحی

روش‌های کاشت ابروی بدون جراحی

کاشت ابرو با جراحی معمولا با تکنیک FUT انجام می‌شود که به تکنیک نواری نیز معروف است. اما برای کاشت ابرو بدون جراحی روش‌های مختلفی وجود دارد که در ادامه برخی از مهم‌ترین موارد آن را بررسی می‌کنیم.

کاشت ابرو به روش FIT

یکی از اولین روش‌هایی که به منظور کاشت ابرو غیر تهاجمی معرفی شد، تکنیک FIT بود. در این روش از پانچ‌های کوچک مخصوص به منظور استخراج واحدهای فولیکولی استفاده می‌شود که بدون درد فولیکول‌ها را خارج می‌کنند. این تکنیک که به روش FUE هم معروف است کم تهاجمی، کم هزینه و ساده است که باعث می‌شود نتیجه رضایت بخشی برای زیباجویان داشته باشد.

کاشت ابرو به روش FIT

کاشت ابرو به روش SUT

کاشت ابرو به روش SUT یکی از دقیق‌ترین روش های کاشت است که از ابزارهای دقیق و ظریف‌تری برای پیوند فولیکول‌ها استفاده می‌کند. نحوه انجام این تکنیک تا حد زیادی شبیه به تکنیک FIT است اما در آن از دستگاه‌های برقی و دقیق‌تری استفاده می‌شود. احتمال آسیب به فولیکول‌ها در این روش تا حد زیادی کاهش یافته و کمترین اثر را بر ناحیه بانک مو بر جا خواهد گذاشت.

کاشت ابرو به روش SUT

کاشت ابرو به روش میکروگرافت

کاشت ابرو به روش میکروگرافت یک تکنیک پیشرفته و مدرن است که از دستگاه‌ها و تجهیزات مدرن و سطح بالا برای بهبود نتایج کاشت ابرو بهره می‌برد. در این روش برنامه ریزی‌های کامپیوتری امکان برداشت بیشتر فولیکول‌ها و در نتیجه تراکم بهتر ابروها را فراهم می‌کنند. علاوه بر این دستگاه‌های هوشمند احتمال آسیب به فولیکول‌ها  را کمتر می‌کنند و نتیجه عمل کاملا با انتظارات فرد منطبق خواهد بود.

کاشت ابرو به روش میکروگرافت

کاشت ابرو به روش SUPER FUE

کاشت ابرو SUPER FUE یکی از جدیدترین و پیشرفته‌ترین تکنیک‌های کاشت ابرو است که به کمک دستگاه‌های اتوماتیک و هوشمند انجام می‌شود. در این روش طراحی کامپیوتری مدل ابروها باعث بهبود نتایج کاشت متناسب با چهره و انتظارات فرد می‌شود. همچنین در این روش احتمال خطای انسانی به حداقل می‌رسد و تراکم ابروها چندین برابر افزایش می‌یابد.

کاشت ابرو به روش SFUE

مزایای کاشت ابرو بدون جراحی

قطعا برای اینکه بتوانید زیبایی و پرپشتی ابروها را تجربه کنید، استفاده از یک روش کم تهاجمی بهتر از تجربه یک جراحی است. کاشت ابرو بدون جراحی مزایای بسیاری برای شما به همراه دارد و مهم‌ترین مزیت آن این است که این کار را برای شما راحت می‌کند تا هر چه سریع‌تر برای آن اقدام کنید. از مهم‌ترین مزایای روش‌های بدون جراحی کاشت ابرو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاشت ابرو با کمترین میزان عوارض و خطرات همراه خواهد بود و احتمال بروز اغلب عوارض خطرناک نزدیک به صفر است.
 • خبری از خونریزی و درد حین عمل نیست.
 • برداشت مجزای فولیکول‌ها هیچ اثر زخم یا اسکار را روی بانک مو باقی نخواهد گذاشت.
 • نتایج کاشت ابرو کاملا طبیعی و دائمی خواهد بود و ظاهری شبیه به ابروهای طبیعی خود فرد خواهد داشت.
 • دوره نقاهت عمل کوتاه بوده و به حداقل میزان رسیدگی و مراقبت احتیاج دارد.
 • نتایج نهایی کاشت ابرو سریع‌تر قابل مشاهده خواهد بود.
 • نکاتی بهداشتی راحت‌تر رعایت می‌شود و احتمال بروز عفونت کاهش می‌یابد.
 • تراکم ابروها نسبت به حالت عادی بالاتر و بهتر خواهد بود.

هزینه کاشت ابرو بدون جراحی

هزینه کاشت ابرو به عوامل مختلفی مثل روش انجام، کلینیک انتخابی، تراکم و فرم مورد انتظار، تعداد گرافت‌های مورد نیاز و از همه مهم‌تر تخصص و تجربه پزشک بستگی دارد. بنابراین نمی‌توان مبلغ دقیقی را به عنوان هزینه کاشت ابرو در نظر گرفت و این هزینه تا حد زیادی در افراد مختلف متفاوت است. توجه داشته باشید که کاشت ابرو یک روش زیبایی و غیر درمانی محسوب می‌شود و بیمه هیچ تعهدی برای پرداخت هزینه آن نخواهد داشت.

معمولا هزینه کاشت ابرو بدون جراحی نسبت به روش جراحی کمی بیشتر است؛ چرا که این روش به دقت، تخصص، تجهیزات و زمان بیشتری احتیاج دارد. البته هزینه این عمل نسبت به نتایج فوق العاده آن بسیار مقرون به صرفه بوده و علی رغم تاثیر قابل توجه در زیبایی، با بسیاری از عمل‌های زیبایی قابل مقایسه نیست.

هزینه کاشت ابرو بدون جراحی در کلینیک ایران بیوتی بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان متفاوت می باشد.

برای کسب اطلاع دقیق در مورد هزینه و نحوه انجام کاشت ابرو بهتر است با مشاورین ما در تماس باشید:

 • خط ویژه : ۸۸۰۰۸۸۰۰ – ۰۲۱
 • مشاور : ۰۹۱۲۹۴۰۴۰۰۲

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

اگرچه کاشت ابرو بدون جراحی دوره نقاهت کوتاه‌تر و تهاجم کمتری دارد، اما به هر حال زیباجو می‌بایست به منظور دریافت نتیجه مطلوب یک سری مراقبت‌ها را در دوره نقاهت رعایت کند. در ادامه مهم‌ترین توصیه‌های مراقبتی بعد از عمل را بررسی می‌کنیم.

 • بعد از کاشت ابرو بلافاصله ترخیص می‌شوید و حداکثر سه روز بعد می‌توانید به کارهای روزمره خود برسید.
 • کاشت ابرو غیر تهاجمی نیز ممکن است عوارض جانبی محدود و موقتی به همراه داشته باشد که رعایت مراقبت‌ها و عمل به توصیه‌های پزشک در کاهش آنها موثر است.
 • به منظور بهبود تورم و التهاب بعد از عمل می‌توانید به صورت روزانه از کمپرس سرد غیر مستقیم استفاده کنید.
 • بهتر است حین خواب سرتان را کمی بالاتر از تنه قرار دهید.
 • داروهای تجویز شده پزشک که معمولا مسکن و آنتی بیوتیک هستند را به صورت منظم مصرف کنید.
 • ممکن است چند هفته بعد از کاشت ابرو، فولیکول‌های کاشته شده دچار ریزش شوند که طبیعی بوده و احتیاجی به نگرانی نیست؛ پس از چند ماه به آرامی فولیکول‌ها رشد می‌کنند و شما می‌توانید نتایج کاشت ابرو را به طور کامل مشاهده کنید.
 • بهتر است تا مدت زمان توصیه شده پزشک از شستن صورت خودداری کنید.
 • از ایجاد هر گونه فشار و لمس روی ابروها اجتناب کنید.
 • بهتر است تا 2 ماه از فعالیت و ورزش سنگین اجتناب کرده و به استخر یا جکوزی نروید.
 • به منظور حفظ سلامت فولیکول‌ها تا حد امکان در معرض نور مستقیم آفتاب قرار نگیرید و از کلاه و عینک آفتابی استفاده کنید.
 • حداقل تا 3 هفته از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید.
تاریخ انتشار : 1402-12-12
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
جستجو