کاشت ابرو

کاشت ابروی نچرال با خواب طبیعی

بسیاری از خانم‌ها و حتی آقایان به دلیل داشتن ابروهای کم پشت و نازک نگران هستند و مایل‌اند چاره‌ای برای رفع مشکل ابروهای خود پیدا کنند. بنابراین ممکن است به دنبال هر روشی برای ترمیم ابروهای خود باشند و سعی بر کامل کردن ابروهای خود داشته باشند. اما در این مورد باید توجه کنیم که هر روشی نمی‌تواند پاسخگوی نیاز هر فرد باشد و ما باید از روشی استفاده کنیم که با نیاز ما متناسب باشد. یکی از روش‌هایی که می‌توان گفت برای هر کس ایده‌آل‌ترین روش است، کاشت ابرو است که افراد زیادی از آن بهره می‌برند.

کاشت ابرو همانطور که از نامش پیداست روشی است که در آن موها در ناحیه‌های کم پشت ابرو کاشته می‌شوند. به طور کُلی مردم ساکن کشورهای آسیایی و به خصوص خاورمیانه، ابروهای ضعیفی دارند و بسیاری از افراد به صورت طبیعی دچار کم پشتی ابرو می‌شوند. این افراد به کاشت ابرو برای ترمیم ابروهای ریخته شده و پر کردن فضاهای خالی ابرو احتیاج دارند. شایسته ذکر است که در این عمل از موهای طبیعی بدن فرد برای کاشت استفاده می‌شود؛ موهای پشت سر و سایر موهایی که نازک‌اند برای استفاده از این روش مناسب‌اند.

روش‌های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد و کلینیک‌های مختلف انواعی از روش‌ها را برای انجام این عمل مناسب عنوان می‌کنند. این در حالی است که تنها دو روش FIT و FUT برای کاشت مناسب‌اند و سایر روش‌ها نتیجه مناسبی ندارند. در ادامه بیشتر در مورد روش‌های کاشت ابرو صحبت خواهیم کرد.

دلایل ریزش ابرو

فهمیدن دلایل ریزش ابرو می‌تواند به طور موثری به نتیجه گیری بهتر کاشت ابرو کمک کند. بنابراین قبل از کاشت باید علت دقیق ریزش ابرو مشخص شود. ریزش ابرو معمولاً کمتر از ریزش مو شایع است اما از آنجایی که دلایل آن می‌تواند بر ریزش ابروهای جدید نیز تاثیر بگذارد، دانستن آن مهم است. گاهی ممکن است ریزش ابرو به دلایل ژنتیکی صورت بگیرد و روش درمانی خاصی بر آن تاثیر نگذارد اما می‌توان آن را نیز تا حدی کنترل کرد.

می‌توان گفت که افزایش سن مهم‌ترین دلیل ریزش ابروهاست و به طور کُلی ابروهای افراد با مسن‌تر شدن، کم پشت‌تر می شوند. علت آن هم این است که با پیر شدن بافت‌ها و سلول‌ها، مواد مغذی موجود در آنها کاهش پیدا می‌کند و اکسیژن‌رسانی به آنها به خوبی صورت نمی‌گیرد. به همین دلیل ابروها، موی سر و حتی ریش فرد دچار ریزش می‌شوند.

همچنین ممکن است برخی در جوانی دچار ریزش ابرو شده باشند. از این رو باید دلایل دیگری را برای این عارضه پیدا کنند. دلایل مادرزادی و همچنین بیماری‌های مختلفی مثل اختلالات تیروئیدی، بیماری‌های مربوط به سیستم ایمنی، سرطان و حوادث مختلف ممکن است بر این عارضه تاثیر بگذارند. نکته مهم در مورد تمام این دلایل این است که با کاشت ابرو می‌توان تا حد زیادی کم پشتی ابرو را جبران کرد و ابروهای پر پشت و پهن‌تری ساخت.

علاوه بر این‌ها برداشتن بیش از حد و غیر اصولی ابروها باعث می‌شود موها به همراه فولیکول خود خارج شوند و به مرور زمان نواحی پرپشت ابرو کم پشت شوند. این علت ریزش اختیاری است و می‌توان گفت که بدترین دلیل ریزش است. همچنین یکی دیگر از دلایل اختیاری و اکتسابی ریزش ابرو، ممکن است هاشور و تاتو ابرو باشد؛ به خصوص اگر دفعات و مقدار آنها زیاد باشد. در واقع مواد شیمیایی شرکت کننده در این فرایندها به مرور زمان فولیکول ابروها را ضعیف می‌کنند و با تحریک ریزش آنها منجر به کم پشتی ابرو می‌شوند.

ریزش ابرو

ریزش ابرو ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشد. به طور کُلی دلایل ریزش ابرو شامل:

 • کندن و برداشت بیش از حد ابروها برای آرایش
 • تاتو و هاشور ابروها
 • آلوپسی آندوژنی
 • بیماری‌های تیروئیدی
 • افزایش سن
 • بروز حادثه (سوختی، ضربه، خراش و …)
 • عفونت ابروها
 • دلایل ژنتیکی
 • و …

چرا کاشت ابرو؟

همانطور که گفتیم علاوه بر کاشت ابرو روش‌های متعددی برای جبران کم پشتی و ریزش ابرو وجود دارد. به عنوان مثال تاتو، یا آرایش روزانه از راه‌هایی است که به افراد پیشنهاد می‌شوند اما باید گفت که این روش‌ها مصنوعی و موقتی‌اند و ظاهر غیر طبیعی دارند. همچینین مشکل دیگری که در مورد این روش‌ها وجود دارد این است که باید دائماً آنها را تکرار کنید تا نتیجه اولیه را داشته باشند. بنابراین هم به لحاظ نتیجه، هم به لحاظ هزینه و هم به لحاظ دوام روش قابل توجیه نیستند.

اما در کاشت ابرو از موهای طبیعی خود فرد استفاده می‌شود و برداشت و کاشت موها دائمی است بنابراین هیچ مشکلی با گذشت زمان به وجود نخواهد آمد. علاوه بر این کاشت ابرو ظاهر طبیعی ایجاد می‌کند که دقیقاً شبیه ابروی طبیعی خود فرد خواهد بود. ضمناً این عمل تنها یک بار انجام می‌شود و بدون درد و عوارض خاص است. رشد مناسب ابرو و پرپشتی طبیعی آن باعث می‌شود نگرانی شما از نظر ظاهری رفع شده و اعتماد به نفس از دست رفته‌‌تان جبران گردد. سایر مزایای کاشت ابرو به شرح زیر هستند:

 • قرینگی ابروها و کل چهره
 • بهبود حالت چهره و جوان‌تر به نظر رسیدن فرد
 • طبیعی و ماندگار بودن کاشت
 • تاثیر و نتیجه بهتر نسبت به سایر روش‌ها
 • بهبود نقص‌های طبیعی ابرو مثل شکستگی و جای زخم
 • محافظت از چشم‌ها در برابر عرق و مواد آرایشی به خصوص در فصل تابستان
 • راحتی در رنگ کردن یا ایجاد حالت در ابرو

ابروی نچرال

کاندید مناسب کاشت ابرو

اگر بخواهیم به طور کُلی کاندیداهای مناسب کاشت ابرو را معرفی کنیم، باید بگوییم این عمل‌ هیچگونه محدودیتی ندارند. البته اگر بخواهید به صورت شخصی و دقیق تناسب این عمل با خودتان را بررسی کنید، بیاد به کلینیک تخصصی زیبایی مراجعه کنید. به عنوان اولین مورد باید گفت که کاشت ابرو یک عمل زیبایی است و مانند بسیاری دیگر از عمل‌های زیبایی از ماده شیمایی برای عمل استفاده نمی‌شود. تنها چیزی که برای انجام این عمل استفاده می‌شود موی طبیعی خود فرد است.

بنابراین خطر خاصی کسانی را که از این عمل استفاده می‌کنند تهدید نمی‌کند. تمام کسانی که ابروی کم پشتی دارند و مایل‌اند ابروهای بهتری داشته باشند می‌توانند از این روش بهره ببرند. همچنین می‌توان برای ترمیم ابرو و پر کردن قسمت‌های خالی نیز از این روش استفاده کرد.

معمولاً کاشت ابرو را برای افرادی که مشکلاتی مثل آلوپسی دارند توصیه نمی‌شود و در مورد برخی از بیماری‌های دیگر نیز تا زمانی که بیماری فرد بهبود نیافته است استفاده از این روش برای او ممنوع خواهد بود؛ چرا که ممکن است این علت ریزش دوباره منجر به ریزش موهای تازه کاشته شدده شود. همچنین می‌توان برای افرادی که در اثر سوختگی یا شکستگی ابروهای خود را از دست داده‌اند از کاشت مو استفاده کرد. افراد زیر کاندیدای مناسبی برای کاشت ابرو هستند:

 • کسانی که به صورت مادرزادی و ژنتیکی ابروهای کم پشتی دارند می‌توانند از این روش برای ترمیم آنها استفاده کنند.
 • کسانی که از حالت ابروهای خود رضایت نداشته و مدل ابروی بهتر و پرپشت تری میخواهند.
 • کسانی که به دلیل حوادثی مثل آتش سوزی و … قسمتی از ابروی خود را از دست داده‌اند.
 • کسانی که به دلیل بیماری‌هایی مثل سرطان یا اختلالات غده تیروئید و بیماری‌های پوستی دچار ریزش ابرو شده‌اند؛ البته قبل از اقدام برای کاشت باید بیماری خود را درمان کنند.

عکس کاشت ابرو بعد از یکسالروش‌های کاشت ابرو

همچنین روش‌های مختلفی برای کاشت ابرو پیشنهاد می‌شود که انتخاب آنها باید توسط پزشک متخصص و با توجه به شرایط فرد متقاضی باشد؛ پزشک بر اساس ترکیب چهره، طرح طبیعی ابرو، انتظار شخص و … روش مناسب را انتخاب می‌کند. همچنین پزشک مشخص می‌کند که باید موهای برداشته شده را با چه زاویه‌ای و در چه محلی بکارد.

در مورد روش‌های کاشت ابرو باید گفت که روش‌های مورد استفاده در آن همان روش‌های کاشت مو است و با دقت بیشتری صورت می‌گیرد. در سایت‌ها و مطالب مختلف روش‌های مختلف را برای کاشت ابرو معرفی می‌کنند که اصلا معتبر نیست. در واقع تنها روش‌های مناسب کاشت ابرو FIT و FUT است که نتایج مناسبی دارد. روش FUT بهترین روش کاشت ابرو می‌باشد و روش FIT تنها به منظور ترمیم ابروها و نواقص آنها کاربرد دارد. در ادامه بیشتر در مورد روش‌های کاشت توضیح می‌دهیم.

 • روش کاشت نواری یا FUT

این روش از روش‌های قدیمی کاشت ابرو می‌باشد و تا امروزه نیز کاربرد زیاد خود را حفظ کرده است. با توجه به تجربه افراد مختلف، یکی از بهترین روش‌ها برای کاشت ابرو، روش FUT است که نتیجه و آثار مناسبی دارد.

در این روش یک برش کوچک نواری در ناحیه برداشت ایجاد می‌شود و موهای مورد نیاز را برداشت می‌کنند. این برداشت با استفاده از سوزن‌های مخصوص انجام می‌شود و جهت خواب ابروها و زاویه رشد آنها را بر حسب زاویه طبیعی آن تنظیم می‌کنند. موهای کاشته شده در این روش طبیعی هستند و تفاوتی با ابروهای معمولی ندارند. بعد از استفاده از این روش به یک دوره ثبیت نیاز است و بعد از این دوره نتیجه کاشت کاملا قابل قبول است.

 • روش کاشت FIT

یکی دیگر از روش‌های کاشت ابرو، روش FIT است. در این روش ابتدا فولیکول‌های مو را با استفاده از پانچ‌های کوچک برداشت می‌کنند و سپس در شیارهای منظمی در ابرو می‌کارند. در این روش نیز برداشت مو از ناحیه پشت سر صورت می‌گیرد.

شایسته ذکر است که نتیجه این روش نیز بسیار طبیعی و زیباست؛ اما اغلب از روش FIT برای ترمیم کم پشتی ابرو استفاده می‌شود و کاشت کُل ابروها به این روش ممکن نیست. ضمناً این روش بدون جراحی محسوب می‌شود و به دلیل سادگی و استفاده از تکنولوژی مدت زمان کوتاهی دارد.

 توصیه ما این است که برای استفاده از این روش کاشت ابرو، به یک کلینیک پیشرفته مثل ایران بیوتی مراجعه کنید تا نتیجه مناسبی بگیرید؛ چرا که کادر جراحی برای کاشت فولیکول‌ها نیاز است که زاویه درست را با استفاده از پلنرهای مخصوص انتخاب کنند.

البته روش‌های دیگری نیز به عنوان روش مناسب کاشت ابرو معرفی می‌شوند که هیچ کدام معتبر نیستند و در صورت استفاده باعث سیخ سیخ شدن ابروها می‌شوند و نتیجه ایده‌آلی ندارند. در صورتی که مایل به کاشت ابرو هستید بهتر است از روش‌های معتبری مثل FUT و FIT استفاده کنید تا نتیجه طبیعی دریافت کنید.

عکس کاشت ابروی طبیعی

توصیه‌های قبل از عمل کاشت ابرو

کاشت ابرو یک عمل زیبایی حساس است که برای گرفتن نتیجه با کیفیت‌تر و رضایت حداکثری متقاضی، رعایت یک سری از نکات قبل از عمل ضروری است. رعایت برخی از این موارد قبل از عمل برای حفظ سلامتی شما نیز ضروری است. از شما دعوت می‌کنیم با ما همراه باشید تا با مواردی که رعایت آنها قبل از کاشت به شما کمک می‌کنند آشنا شوید.

 • یکی از نکاتی که تقریباً ضروری به نظر می‌رسد این است که در جلسات مشاوره با پزشک متخصص به طور کامل ابهامات خود را رفع کنید. در این جلسات بهتر است انتظارات خود را از عمل کاشت ابرو بیان کنید تا پزشک مزایا و معایب این عمل را برای شما شرح دهد. گاهی ممکن است انتظارات شما از عمل منطقی نبوده و بعد از عمل احساس رضایت نداشته باشید. توصیه می‌کنیم حتما با کمک پزشک برای عمل آماده شوید.
 • همچنین شما باید از لحاظ روحی و جسمی برای قبل از عمل آماده باشید. به طوری که در ابتدا مطمئن باشید این عمل ساده و بدون درد است و استرس نداشته باشید. همچنین شب قبل از کاشت ابرو به خوبی استراحت کنید و یک وعده غذایی سبک و مقوی مصرف کنید.
 • در جلسات مشاوره با پزشک سوابق پزشکی خود را به همراه داروهایی که مصرف می‌کنید ذکر کنید.
 • اگر مقدور است موهای خود را قبل از عمل کوتاه کنید.
 • دو هفته قبل از عمل از مصرف سیگار خودداری کنید.

مراحل کاشت ابرو

مراحل کاشت ابرو در تمام روش‌ها کاملاً مشابه است و تفاوت‌های آنها تنها در تکنیک‌های مورد استفاده در استخراج و کاشت موهاست. در ادامه مراحل کاشت ابرو را به صورت مفصل توضیح می‌دهیم:

 • طراحی کاشت

معمولاً در این مرحله بر حسب انتظار و نیاز متقاضی، طرح ابروی او را تعیین می‌کنند. جراح با استفاده از تخصص خود و اندازه‌گیری‌های مختلف طرح را زیبا می‌کنند و تقارن بین ابروها را ایجاد می‌کنند. در مراحل مختلف این طراحی می‌توان از الگوهای آماده نیز استفاده کرد.

 • استخراج فولیکول‌ها

استخراج فولیکول‌ها معمولاً از موهای پشت گردن، پشت گوش و خصوصا‍ً پشت سر صورت می‌‌گیرد. موهای این نواحی ضخامت متفاوتی دارند و برای برداشت موهای نازک از موهای پشت گوش استفاده می‌شود. در خانم‌ها بیشتر موهای نازک استفاده می‌شوند. به طور کُلی می‌توان از برخی موهای بدن نیز برای کاشت ابرو استفاده کرد اما ترجیحاً بهتر است این کار صورت نگیرد.

تفاوت برداشت در روش نواری (FUT) و روش غیر جراحی FIT به این صورت است که در روش FIT از پانچ های میکرو برای برداشت مو استفاده می‌شود اما در روش FUT یک برش نواری در ناحیه بانک مو ایجاد می‌شود و موها به صورت چندتایی استخراج می‌شوند.

 • آماده‌سازی

بعد از برداشت فولیکول‌ها نوبت به آماده‌سازی آنها توسط کادر جراحی می‌رسد. متخصصان موهای برداشته شده را با استفاده از میکروسکوپ و محلول‌های خاصی برای کاشت آماده می‌کنند تا بعد از کاشت دچار ریزش نشوند.

 • کاشت فولیکول‌ها

برای کاشت فولیکول‌ها در ناحیه ابروها جراح ناحیه ابروها را با استفاده از ماده بی‌حسی موضعی سِر می‌کند. سپس با استفاده از تیغ‌های ریز برش‌ها و حفره‌هایی در ابرو ایجاد می‌کند که می‌توان موها را در آن قسمت کاشت. در این مرحله که با میکروسکوپ انجام می‌شود، دقت اهمیت بالایی دارد و زاویه کاشت موها از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه عمل کاشت ابرو

کاشت ابرو یک عمل زیبایی محسوب می‌شود و به همین دلیل بیمه‌های موجود در ایران آن را پوشش نمی‌دهند. بنابراین هزینه این عمل ممکن است تا حدودی متغیر باشد. همچنین قابل ذکر است که هزینه این عمل به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل:

 • تجربه و تبحر پزشک: پزشکی که برای عمل کاشت ابرو انتخاب می‌کنید باید متخصص بوده و سابقه موفقی در این زمینه داشته باشد. در این صورت است که پزشک می‌تواند زاویه مناسب را برای کاشت ابرو انتخاب کند و نتیجه عمل موفقیت‌آمیز خواهد بود.
 • تجهیزات مورد استفاده: یکی از عوامل مهمی که بر هزینه اخذ شده توسط کلینیک اثرگذار است، تجهیزات مورد استفاده در جراحی است. هرچه این تجهیزات و روش مورد استفاده پیشرفته‌تر باشد، هزینه عمل نیز به طبع افزایش می‌یابد.

هزینه کاشت ابرو در سال 1401 در کلینیک ایران بیوتی به طور میانگین بین 8 تا 10 میلیون تومان است.

کاشت ابروی طبیعی

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

به همان اندازه که تخصص و مهارت جراح در کیفیت  و نتیجه نهایی کاشت ابرو موثر است، مراقبت‌های بعد از عمل و حفاظت از ابروها نیز مهم است. این نکات به صورت کامل توسط پزشک شما یادآوری خواهد شد اما ما نیز در ادامه به طور خلاصه برخی از آنها را توضیح می‌دهیم:

 • عدم تماس با زخم‌های ابرو
 • عدم قرارگیری در مقابل نور آفتاب به صورت مستقیم
 • عدم استفاده از داروهای قلبی رقیق کننده مثل آسپرین
 • عدم استفاده از مشروبات الکلی و سیگار
 • عدم استفاده از حمام و سونا تا 2 روز
 • 1 هفته استراحت در منزل

توجه داشته باشید که بعد از چند روز می‌توانید استحمام کنید و حتی همان روز به فعالیت‌های معمولی و روزمره خود برسید؛ اما بهتر است تا یک هفته به خودتان استراحت بدهید و به خصوص از فعالیت‌های سنگین پرهیز کنید.

عوارض کاشت ابرو

از شایع‌ترین عوارض کاشت ابرو می‌توان به تورم، قرمزی، خارش و کبودی ناحیه کاشت ابرو اشاره کرد. این عوارض بسیار موقت بوده و طبیعی‌اند. نکته مهم این است که نگران این عوارض نباشید و خودسرانه برای رفع آنها اقدام نکنید. همچنین قابل ذکر است که اگر این عمل را در یک کلینیک معتبر انجام بدهید، تا حد زیادی از عوارض به دور خواهید ماند. اما اگر این عمل نزد جراحان بی تجربه وکلینیک‌های نامعتبر بسپارید، ممکن است عوارضی مثل زبر شدن ابرو، رشد نامناسب ابروها، عدم تقارن ابروها و … مواجه شوید.

کلینیک ایران بیوتی معتبرترین کلینیک کاشت ابرو در ایران است که از پیشرفته‌ترین تجهیزات و کادر جراحی متبحر و مجرب  برای ارائه خدمات خود استفاده می‌کند. توصیه می‌کنیم برای دریافت مشاوره تخصصی رایگان با ما تماس بگیرید.

 • خط مستقیم :  22003233-021
 • واتس اپ : 09129404002

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *