کاشت مو

هزینه کاشت ابروی طبیعی در سال ۱۴۰۱

کاشت ابرو یک عمل زیبایی بسیار مهم است که در آن از موهای طبیعی خود فرد برای پیوند در ناحیه ابرو استفاده می‌شود. کاشت ابرو برای افرادی که پرپشتی ابروهای خود را در اثر عوامل مختلف از دست می‌دهند کاربرد دارد و منجر به بازگشت زیبایی  و اعتماد به نفس افراد می‌شود. یکی از مهم‌ترین مسائلی که توسط زیباجویان این جراحی محبوب طرح می‌شود در مورد هزینه عمل کاشت ابرو است. ما در این مطلب قصد داریم بیشتر به هزینه کاشت ابرو بپردازیم.

هزینه روش‌های محتلف کاشت ابرو

کاشت ابرو یک عمل حساس زیبایی است که روش‌های مختلفی برای برداشت و کاشت گرافت‌ها دارد. همانطور که می‌دانید کاشت مو نیز به روش‌های مختلفی انجام می‌شود و کاشت ابرو از همان روش‌ها استفاده می‌کند؛ اما با تکنیک‌ها، تجهیزات و فرایندهای متفاوت.

روش FUT اولین روشی است که برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربرد زیادی در کاشت کامل دارد. این روش از اولین تکنیک‌های کاشت ابرو است و در آن از برداشت نواری گرافت و بی‌حسی موضعی استفادته می‌شود؛ به طوری که یک شیار در قسمت بانک مو ایجاد شده  و گرافت‌ها از آن قسمت به صورت چندتایی برداشت می‌شوند.

روش بعدی که در کاشت ابرو بسیار پرکاربرد است و اغلب برای ترمیم ابروها مناسب است، روش FIT است. این روش نسبت به روش قبلی جدیدتر است و از تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای برای انجام آن استفاده می‌شود. در این روش گرافت‌های بانک مو با ظرافت تمام به ناحیه ابرو منتقل می‌شوند. یکی از مزایای روش FIT این است که شکاف‌های عمیق ایجاد نمی‌شود و نگرانی بابت به جای ماندن جای زخم و یا عوارض خاص وجود ندارد. هزینه کاشت ابرو به روش FIT بیشتر از روش FUT است.

البته روش‌های دیگری نیز برای کاشت ابرو به کار می‌روند که ما نتیجه آنها را تضمین نمی‌کنیم؛ چرا که این روش‌ها اغلب باعث سیخ سیخ شدن ابرو و خارج شدن آن از حالت طبیعی می‌شود.

هزینه کاشت ابرو چقدر است ؟

عوامل موثر بر هزینه کاشت ابرو

 • روش کاشت ابرو : همانطور که گفتیم هزینه کاشت ابرو یکی از مسائلی است که تمام زیباجویان به آن فکر می‌کنند و حتی نگران این مسئله هستند. همچنین متوجه شدیم که روش‌های مختلفی برای کاشت ابرو وجود دارد که هر کدام با توجه به صلاحدید پزشک متخصص انتخاب می‌شوند. بنابراین یکی از عواملی که بر هزینه کاشت ابرو تاثیرگذار است، روش استفاده شده توسط پزشک است.  همچنین باید گفت که بعد از کاشت ابرو ممکن است دوباره به ترمیم ابروها احتیاج باشد که این مسئله نیز باعث افزایش هزینه آن می‌شود.
 • میزان مهارت و تخصص جراح : عامل دیگری که بر هزینه عمل پیوند ابرو طبیعی موثر است، میزان تجربه و تخصص پزشک و جراح کاشت ابرو می باشد. جراحان متخصص زیبایی ماهر و مجرب زیادی در ایران وجود دارد که می‌توانند به خوبی یک عمل کاشت ابروی ایده‌آل را کنترل کنند؛ اما جراحانی که از حسن شهرت برخوردارند، هزینه بالاتری نیز بابت کار خود دریافت می‌کنند. بنابراین هرچه سابقه پزشک درخشان‌تر و بهتر باشد، هزینه کاشت ابرو نیز افزایش می‌یابد.
 • تکنولوژی و تجهیزات مصرفی عمل زیبایی پیوند طبیعی ابرو نیز بر قیمت تمام شده این عمل تاثیرگذارند. برای مثال استفاده از روش SUT که توصیه هم نمی‌شود، به دلیل استفاده از دستگاه‌های مخصوص و هوشمند هزینه بالاتری دارد.
 • کلینیکی که کاشت ابرو را در آن انجام می‌دهید نیز بر هزینه این عمل موثر است. در واقع کلینیک‌های نامعتبر و بی کیفیت که برای جذب مشتری اقدام به ارائه تخفیف‌های بالا می‌کنند، طبیعتاً هزینه کمتری دریافت می‌کنند. اما شما نباید فریب این کلینیک‌ها را بخورید و خود را درگیر عوارض خطرناک کاشت ابرو بکنید؛ بهتر است که یک هزینه معقول پرداخت کنید و نتیجه مناسب نیز دریافت کنید.
 • تعداد گراقت کاشته شده : اما مهم‌ترین عاملی که بر هزینه کاشت ابرو تاثیر می‌گذارد، تعداد گرافت‌های مورد نیاز برای پیوند است. در واقع هر چه فضای خالی ابروها بیشتر باشد و فرد به گرافت‌های پیوندی بیشتری احتیاج داشته باشد، هزینه پیوند ابرو افزایش می‌یابد.

آیا هزینه کاشت ابرو معیار با کیفیت بودن آن است؟

 بسیاری از افراد فکر می‌کنند دریافت مبلغ بالاتر در کلینیک‌ها به معنای برتر بودن این کلینیک و افزایش کیفیت عمل زیبایی پیوند طبیعی ابرو است. اما این مسئله اصلا عقلانی نیست و هیچگاه هزینه نمی‌تواند معرف کیفیت کار کلینیک و پزشک باشد.

بهتر است همین ابتدا ذکر کنیم که اغلب کلینیک‌ها به دلیل رایج شدن عمل کاشت ابرو، از تعرفه و نرخ تقریبا یکسانی برای این عمل استفاده می‌کنند. اما برخی پزشکان و کلینیک‌ها برای افزایش تعداد مشتریان خود تعرفه‌ها را کاهش می‌دهند. توجه داشته باشید که این استراتژی‌های کاهش تعرفه تا زمانی منجر به جذب مشتری می‌شود که کیفیت کار هم ایده آل باشد.

اما تا به کنون دیده‌ایم که افراد نتایج نامطلوبی از پیوند ابرو گرفته‌اند و ممکن است هزینه بالا یا پایینی پرداخت کرده باشند. اغلب کلینیک‌هایی که مبالغ کم را برای انجام کاشت ابرو پیشنهاد می‌کنند، از کیفیت کار خود می‌کاهند و تخفیف‌های زیاد واقعا طبیعی نیست.  اما به طور کُلی نمی‌توان گفت هزینه نشانه کیفیت کار است و برای بررسی کیفیت خدمات کلینیک بهتر است سوابق، نمونه کار و تجهیزات آن را بررسی کنید.

نمونه کاشت ابرو کلینیک ایران بیوتی

آیا پرداخت هزینه کاشت ابرو ارزش دارد؟

روش‌های مختلفی برای ترمیم ابروها و بهبود وضعیف آنها وجود دارد. افراد مختلف ممکن است به دلایل مختلف دچار ریزش ابرو و کم‌پشتی آن می‌شوند و مایل‌اند با هر روشی خود را درمان کنند. این افراد ممکن است با تتو، رنگ کردن ابرو یا هر روش دیگر به این هدف برسند اما این راه‌حل‌ها موقتی است. ضمناً استفاده از این روش‌ها نتیجه مطلوبی در پی ندارد و حالت ابروها را از حالت طبیعی خارج می‌کند. بنابراین بهترین روش برای جبران کم‌پشتی ابروها همین کاشت ابرو طبیعی است.

هزینه کاشت ابرو به خصوص برای مردانی که دچار ریزش ابرو شده‌اند مناسب است. روش‌هایی جز این، برای مردان جوابگو نیست و حالت چهره آنها را از مردانگی خارج می‌کند. بنابراین نتایج حاصل از کاشت ابرو باکیفیت بسیار باارزش‌تر از هزینه پرداختی شماست؛ چرا که باعث پرپشت شدن ابروهای شما شده و به طور کُلی چهره‌تان را بهبود می‌دهد. توجه داشته باشید که داشتن ابروهای ضعیف و کم پشت به احتمال قوی اعتماد به نفس شما را مختلف می‌کند.

آیا هزینه کاشت ابرو تحت پوشش بیمه درمانی قرار می‌گیرد؟

یکی دیگر از سوالاتی که در مورد کاشت ابرو وجود دارد این است که آیا هزینه کاشت ابرو توسط بیمه‌های درمانی و تکمیلی پرداخت می‌شود یا خیر. توجه داشته باشید که انواع بیمه‌ها در قبال پرداخت مبالغ مختلف تعهداتی را نسبت به شما می‌پذیرند اما این شرکت‌های بیمه‌ای مشمول قوانین نیز هستند. یکی از این قوانین به این صورت است که عمل‌های زیبایی (که معمولاً هزینه بالایی نیز دارند) تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرند؛ چرا که عمل زیبایی با اختیار افراد انجام می‌شود و مبلغ دریافتی و پرداختی شرکت بیمه در ازای این عمل‌ها، برای شرکت بیمه‌ای زیان‌ده است.

البته تحت شرایطی خاصی که عمل پیوند ابرو برای فرد ضروری باشد و انجام آن از حالت زیبایی خارج شود، این عمل نیز تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد. اما به طور کُلی باید بگوییم که هزینه کاشت ابرو نسبت به بسیاری از انواع عمل‌های زیبایی ناچیز است و از این لحاظ نگرانی خاصی وجود ندارد.

نمونه کاشت ابرو کلینیک ایران بیوتی

هزینه دقیق کاشت ابرو

احتمالاً تاکنون می‌دانید که عمل پیوند ابرو بسیار حساس است و به تجربه و تخصص بالایی احتیاج دارد. بنابراین هر پزشک و کلینیکی از عهده آن بر نمی‌آید و نمی‌تواند زاویه و تاج ابروها را به درستی ایجاد کند. اصولاً تنها یک کادر جراحی باسابقه است که می‌تواند پیوند ابرو را به درستی پیش ببرد و نتایج قابل قبولی کسب کند.

همانطور که قبلاً ذکر کردیم هزینه پرداختی به ازای کاشت ابرو به عوامل مختلفی مثل تعداد گرافت، کلینیک مد نظر و … بستگی دارد. اما در این مورد باید گفت که در کلینیک‌های مختلف عموماً مبلغ ۶ تا ۸ میلیون هزینه را بابت این عمل پیشنهاد می‌کنند و به همین دلیل بهتر است خیلی نگران هزینه نباشید و بیشتر بر روی کیفیت کار جراح تمرکز کنید. چرا که در غیر این صورت ممکن است مشمول هزینه‌های زیادی شوید که علت آنها عوارض کاشت ابرو به صورت نادرست است. در ادامه به عوارض احتمالی این عمل را نیز می‌پردازیم.

عوارض کاشت ابرو

عوارض کاشت ابرو به طورکلی مانند عوارض کاشت مو نیست و بسیار موقت و جزئی است. اغلب این عوارض حتی برای تمام افراد به وجود نمی‌آیند و تنها برخی متقاضیان آنهار به صورت خفیف تجربه می‌کنند. برخی از عوارض احتمالی کاشت ابرو شامل:

 • خارش در ناحیه ابرو
 • ورم و کبودی جزئی در ناحیه کاشت
 • درد جزئی در ناحیه کاشت و برداشت فولیکول‌ها
 • قرمز شدن ابرو در برخی اوقات
 • حساس شدن پوس ناحیه ابرو
 • ریزش موقت ابرو بعد از یک مدت خاص

توجه داشته باشید که اگر این عوارض یا عوارض دیگر شدت پیدا کردند و یا بیشتر از حد معمول طولانی شدند، بهتر است در اولین فرصت به پزشک خود مراجعه کنید.

عکس کاشت ابرو بعد از یکسالکلینیک ایران بیوتی با بهره بردن از بهترین کادر جراحی و تجهیزات پیشرفته، عوارض این عمل را تا حد زیادی می‌کاهد. همچنین این کلینیک با تضمین کیفیت کاشت و ارائه نتایج رضایت‌بخش، از تکرار چندباره عمل و عوارض خطرناک جلوگیری می‌کند. شما عزیزان می‌توانید از طریق شماره تماس مندرج در بخش تماس با ما، با کلینیک ایران بیوتی ارتباط برقرار کنید : 

 • خط مستقیم :  ۲۲۰۰۳۲۳۳-۰۲۱
 • واتس اپ : ۰۹۱۲۹۴۰۴۰۰۲

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *