تهران ، شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد
۰۲۱-۲۲۰۰۳۲۳۳
کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو

کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو

نویسنده: ایران بیوتی دسته بندی : توصیه های کاشت مو

پس از انجام عمل کاشت مو، بسیار مهم است که بیماران با احتیاط دستورات پس از عمل جراحی را رعایت کنند تا نتابج مورد نظر حاصل شود و روند بهبودی با خیال راحت انجام شود. این دستورات شامل پوششی که باید بعد از عمل رعایت شود نیز می شود.

در بسیاری از مواقع ، بیماران ممکن است بلافاصله پس از ترمیم مو احساس راحتی با موی سر خود نداشته باشند. به همین دلیل بسیاری از آنها دوست دارند بدانند که آیا پوشیدن کلاه بعد از عمل کاشت مو بی خطر است یا خیر. در ادامه ی این مقاله با هم این موضوع را بررسی می کنیم.

بعد از چه مدت می توانیم کلاه بگذاریم؟

جواب این سؤالات ممکن است ساده به نظر برسد، اما در واقع به عوامل زیادی بستگی دارد، از جمله ناحیه روی سر که مو به آن پیوند زده شده است، نوع کلاه یا پوشش دیگری که بیمار از آن استفاده می کند، سرعت بهبود پوست سر. بهبود و زمان لازم برای تثبیت فولیکول های مو در محل جدید آنها و.. این عوامل در هر بیمار متفاوت است.

بیمارانی که عمل پیوند مو انجام داده اند باید توجه داشته باشند که حدود ۱۰ روز طول می کشد تا پیوندهای تازه کاشته شده در ناحیه گیرنده بطور دائم متصل شوند و هرگونه نقص یا فشردگی بر روی گرافت ها در ۱۰ روز اول بعد از عمل ترمیم مو می تواند باعث آسیب دائمی شود، در نتیجه کلاه گذاشتن تا ۱۰ روز اول تأثیر نامطلوبی بر رشد مو در ناحیه گیرنده خواهد گذاشت.

چه موقع بعد از ترمیم مو باید کلاه بپوشیم؟

جراحان کاشت مو به طور کلی توصیه می کنند که بیماران حداقل ۱۰ روز از پوشیدن هرگونه پوششی که باعث شود گرافت های مو دچار تغییر، جابه جایی، فشار و … شود خودداری کنند و پس از با احتیاط این کار را انجام دهند. در صورتی که پزشک پس از عمل به بیمار اجازه پوشیدن کلاه را بدهد، باید مناسب ترین نوع کلاه را انتخاب کند تا خطر آسیب دیدگی به پیوند را کاهش یابد. بهترین زمان برای پوشیدن کلاه بعد از کاشت مو ، ۱۰ تا ۱۲ روز پس از تاریخ عمل خواهد بود. در این مرحله، گرافت ها به طور ایمن روی پوست سر لنگر انداخته و محکم شده اند و خطر آسیب دیدن آنها وجود ندارد.

کاملاً طبیعی است که نسبت به ظاهر خود پس از ترمیم مو احساس جالبی نداشته باشید با این حال ، بخاطر داشته باشید که این مرحله به سرعت هرچه تمام تر سپری شده و رعایت نکات ایمنی آن می تواند ظاهر و نتیجه کاشت مو شما در آینده را رقم بزند. به زودی ، تمام موهای شما به طور دائم شروع به رشد می کند و شما احساس اطمینان خاطر بیشتری خواهید کرد.

بهترین مدل کلاه بعد از کاشت مو

بهترین مدل کلاه بعد از کاشت مو

در چه مواردی کلاه کاشت مو توصیه می شود ؟

در مواردی خاص، در صورت تشخیص پزشک بعضی از بیماران اجازه دارند که کلاه بر سر بگذارند. آنها را با هم بررسی می کنیم.

  1. فقط نوع خاصی از کلاه مجاز است. این کلاه باید شل ، بزرگ و قابل تنظیم باشد. این کلاه شکلی تقریبا شبیه کلاه ایمنی دارد که می تواند سر را پوشش دهد. دقت داشته باشید سایر کلاه ها مانند کلاه ایمنی موتور سیکلت نباید در ۶ هفته اول پس از کاشت مو پوشیده شود.
  2. برای جلوگیری از هرگونه تماس با پیوند در هنگام پوشیدن و هنگام خارج کردن کلاه با دقت و احتیاط بسیار عمل کنید.
  3. پارچه های خاصی مانند پنبه می توانند به پیوندهای تازه کاشته شده چسبیده و روند بهبودی را مختل کنند. از آنجا که این پارچه ها باعث آسیب به ناحیه کاشته شده می شود ، باید از آنها حتی وقتی گرافت ها کاملاً بر روی سر متصل شدند اجتناب کرد. لازم است بدانید که ممکن است پوست شما تا ۲ هفته دیگر نسبت به این پارچه های خاص حساس بماند.
  4. از پوشیدن کلاه برای طولانی مدت اجتناب کنید. دقت داشته باشید اگر بیش از ۵ ساعت در روز از کلاه استفاده کنید احتمال تخریب پیوند خود را افزایش می دهید.

این شرایط نه تنها در مورد کلاه بلکه برای لباس نیز کاربرد دارد. هنگام پوشیدن و در آوردن لباس بسیار مراقب باشید. سعی کنید از پوشیدن هر چیزی که به مو سر فشار می آورد اجتناب کنید. بهتر است در این دوران لباس های دکمه دار یا زیپ دار بپوشید.

تاریخ انتشار : 1402-03-20
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
  • امان آله فرهادی
    1401-03-26

    با سلام محضرشما خوب از دستورات وراهنمایی های انحام کمال تقدیر وتشکر را دارم

+مشاهده بیشتر
جستجو