تهران، صادقیه
۰۲۱-۲۲۰۰۳۲۳۳
درمان جوش بعد از کاشت مو

نحوه درمان جوش های بعد از کاشت مو

نویسنده: ایران بیوتی دسته بندی : توصیه های کاشت مو

به طور کلی روش کاشت مو روشی بی خطر است اما بعضی اوقات عوارض جراحی کاشت مو اجتناب ناپذیر است. حتی در صورت موفقیت آمیز در عمل پیوند مو ، شما ممکن است عوارض جانبی نسبتاً کمی را تجربه کنید. بنابراین ما نمی توانیم مشکلاتی که در نتیجه جراحی کاشت مو ایجاد می شود را رد کنیم. عوارض کاشت مو که معمولاً رخ می دهد با دارو قابل درمان است.

اما مسئله حائز اهمیت رعایت مراقبت های بعد از کاشت مو است تا فرد حدالمکان دچار عوارض نشود.

جوش بعد از کاشت مو

یکی از مسائلی که بعد از کاشت برای عده ای به وجود می آید جوش زدن سر است. جوش زدن بعد از کاشت امری طبیعی است ولی اگر تعداد آن از ۳ عدد بیشتر شود توصیه می شود به پزشک و یا مشاور خود مراجعه کنید. این عارضه در اثر کمبود جا و نزیک بودن ریشه های مو به یکدیگر به وجود می آید که حفظ بهداشت در رفع آن بسیار موثر است.

راه های درمان جوش بعد از کاشت مو

برای درمان این مسئله در ابتدا توصیه می کنیم هنگام شتستشو سر خود را کامل و تمیز بشورید تا چربی و شوره در کف سر باقی نماند. این چربی ها می تواند تعداد جوش ها را افزایش دهد و با تبدیل شدن به جوش های چرکی ایجاد خطر کند. در مرحله بعد تا ۲ هفته ی اول ناحیه ی برداشت را تمیز و مرطوب نگه دارید. گرما و رطوبت می تواند به ترمیم زخم و جای بخیه ها کمک کرده و احتمال به وجود آمدن جوش را کاهش دهد.

از محکم شستن سر خودداری فرمایید. بعضی از جوش هایی که بعد از کاشت به وجود می آیند عمیق هستند ولی غیر قابل رویت هستند در چنین شرایطی احتمال خراب شدن کاشت بسیار است زمانی که جوش ها برای بیرون آمدن به فولیکول مو آسیب بزنند به آن عارضه فولیکولیت مو می گویند  پس هنگامی که از حالت معمول جوش و درد بیشتری را احساس کردید آن را جدی بگیرید.

استفاده از آنتی بیوتیک ها نیز زیر نظر دکتر موردی ندارد. در بعضی از موارد که حساسیت جدی است مانند فولیکولیت، استفاده از دارو درمان موثری می باشد.

پدید آمدن جوش ها معمولاً روز دوم تا چهارم بعد از انجام عمل کاشت مو اتفاق می افتد. این یک مرحله گذرا محسوب می شود. هیچ مشکلی دائمی در آینده ایجاد نمی کند. جوش های پشت سر بیشتر از جلوی سر هستند و اگر تا مدت زمانی که مشاور به شما اطلاع داده است این عارضه برطرف نشد باید به فکر درمان باشید.

گاهی اوقات این جوش ها ممکن است با عفونت نیز اشتباه گرفته شود در حالی که عفونت بسیار نادر است و در صورت رعایت پزشک و مجموعه، اقدامات بسیاری برای پیشگیری و کنترل عفونت بعد از کاشت مو وجود دارد:

  • اتاق عمل تمیز و ضد عفونی شده،
  • استفاده از مواد استریل،
  • استفاده از وسایل یکبار مصرف و..

می تواند علاوه بر کاهش عفونت احتمال به وجود آمدن جوش را نیز کاهش بدهد.

تاریخ انتشار : 1402-03-20
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
جستجو