تهران، صادقیه
۰۲۱-۲۲۰۰۳۲۳۳
کاشت ابرو به روش FUE

کاشت ابرو به روش FUE | مراحل، مزایا و هزینه

نویسنده: ایران بیوتی دسته بندی : کاشت ابرو

داشتن ابروهایی زیبا و پرپشت نه تنها برای خانم‌ها حائز اهمیت است، بلکه برای آقایان نیز مهم است. اگرچه ریزش ابرو ممکن است در هر فردی اتفاق بیفتد، اما یک راه حل بسیار موثر نیز برای آن وجود دارد. کاشت ابرو یک روش طبیعی و دائمی برای پرپشتی ابروها و ترمیم فرم آن است.

کاشت ابرو به روش FUE یک تکنیک بدون جراحی و کم عارضه است که می‌تواند با ترمیم ابروها، چهره را از نظر زیبایی متحول کند. در ادامه سعی می‌کنیم با بررسی تمام جوانب این تکنیک کاشت ابرو، به شما در تصمیم گیری و انتخاب روش مناسب کمک کنیم.

کاشت ابرو به روش FUE چیست؟

کاشت ابرو به روش FUE یکی از رایج‌ترین و البته محبوب‌ترین روش‌های کاشت ابروی بدون جراحی است که توانسته رضایت بسیاری از زیباجویان را کسب کند. این روش به صورت کم تهاجمی و بدون نیاز به جراحی انجام می‌شود و در آقایان و خانم‌ها کاربرد دارد.

سهولت و آسودگی خاطری که این تکنیک نسبت به روش‌های قبلی ایجاد می‌کند، باعث شده کلینیک‌های متعددی از  آن استفاده کنند. در این تکنیک فولیکول‌های مورد نیاز، تک به تک از ناحیه بانک مو استخراج شده و در نواحی مختلف ابرو کاشته می‌شوند. معمولا به این منظور از موهای پشت سر و کنار گوش که شباهت بیشتری به موهای ابرو دارند به منظور افزایش تراکم ابروها استفاده می‌شود.

کاشت ابرو به روش FUE نسبت به روش‌های قبلی عوارض جانبی کمتر و دوره نقاهت کوتاه‌تری دارد. پزشک متخصص در این روش فولیکول‌های مورد نیاز را با ظرافت و دقت بالا برداشت می‌کند و بدون نیاز به برش یا بخیه آنها را در میان ابروها پیوند می‌زند. توجه داشته باشید که در این روش امکان طراحی و تعیین فرم دلخواه ابرو وجود دارد و شما می‌توانید نتیجه دلخواه را به سرعت دریافت کنید.

کاشت ابرو به روش FUE

کاندید مناسب کاشت ابرو به روش FUE

کاشت ابرو به روش FUE برای اغلب زیباجویانی که دچار ریزش ابرو شده‌اند یا اینکه به صورت ژنتیکی ابروهای کم پشتی دارند مناسب است. خوشبختانه این تکنیک غیر تهاجمی بوده و حتی در افرادی که منع جراحی دارند نیز قابل استفاده است. البته برای بهره مندی از مزایای این تکنیک باید همچنان شرایط یک کاندید مناسب را داشته باشید. افرادی که شرایط زیر را دارند می‌توانند کاندید مناسبی برای کاشت ابرو FUE باشند:

 • افرادی که فرم و حالت ابروهای دلخواه خود را ندارند.
 • افرادی که به صورت ژنتیکی ابروهای کم پشت، باریک یا نامتقارن دارند.
 • افرادی که به دلایل مختلف مثل اختلالات هورمونی، بیماری‌های پوستی، حوادث، ریزش آندروژنیک و … دچار ریزش ابرو شده‌اند.
 • افرادی که قبلا از روش‌هایی مثل هاشور یا تاتو استفاده کرده‌اند اما می‌خواهند ابروهایی طبیعی داشته باشند.
 • افرادی که در سلامت کامل هستند و بیماری‌هایی مثل اختلال انعقاد خون، نقص ایمنی و … ندارند.
 • افرادی که دچار شکستگی و اسکار در ناحیه ابرو شده‌اند و می‌خواهند آن را پوشش دهند.

توجه داشته باشید که آقایان و خانم‌ها در هر سنی می‌توانند برای کاشت ابرو FUE اقدام کنند اما بهتر است قبل از هر اقدامی ریزش ابروی خود را درمان کنند و توسط پزشک ارزیابی شوند.

کاشت ابرو بدون جراحی

مراحل کاشت ابرو به روش FUE

کاشت ابرو به روش FUE مثل هر تکنیک دیگری با استخراج فولیکول‌ها و کاشت آنها در ناحیه کم پشت ابروها همراه است. بنابراین مراحل آن تا حد زیادی شبیه به سایر روش‌های کاشت ابرو خواهد بود. با این حال ممکن است در نحوه انجام مراحل، ظرفیت‌ها و ابزارهای مورد استفاده تفاوت‌هایی وجود داشته باشد. در ادامه بیشتر با جزئیات مراحل کاشت ابرو آشنا می‌شویم.

بررسی و مشاوره اولیه

قبل از هر چیز لازم است به کلینیک زیبایی و پزشک مد نظر خود مراجعه کنید و تحت ارزیابی و معاینه کامل قرار بگیرید. در این جلسه شما انتظارات خود از کاشت ابرو را بیان می‌کنید و شرایط پزشکی خود را به طور کامل توضیح می‌دهید. پزشک با یک سری معاینات و بررسی‌های اولیه بهترین تصمیم ممکن برای کاشت ابرو را به شما اعلام می‌کند.

همچنین با توجه به حالت چهره، فرم ابرو و انتظارات شما، مدل ابروی دلخواه شما را طراحی می‌کند. در این جلسه یک سری آزمایشات توصیه می‌شود که با انجام آنها سلامت و شرایط شما برای کاشت ابرو تایید می‌شود.

استخراج گرافت‌ها

 عمل کاشت ابرو با استخراج گرافت‌ها از بانک مو شروع می‌شود. بهترین محل برای استخراج گرافت‌های مورد نیاز، ناحیه پشت سر و کناره‌های گوش است. این نواحی موهای شبیه به ابرو و مقاوم در برابر ریزش دارد که برای کاشت ابرو مناسب است. پزشک با استفاده از ابزارهای مخصوصی به نام پانچ دستی، گرافت‌ها را به صورت تکی استخراج می‌کند. در نهایت گرافت‌های استخراج شده توسط تکنیسین‌های اتاق عمل بررسی می‌شوند تا از نظر کیفیت و سلامت مورد تایید قرار بگیرند.

کاشت گرافت‌ها

پس از اینکه گرافت‌های استخراج شده در دما و شرایط مناسب آمادگی لازم را پیدا کردند، با ظرافت بالا و به صورت غیر تهاجمی به نواحی کم پشت ابرو منتقل می‌شوند. معمولا برای برداشت و کاشت گرافت‌ها از بی حسی موضعی استفاده می‌شود تا زیباجو هیچ دردی احساس نکند. پزشک با استفاده از ایمپلنترهای مخصوص سوراخ‌های ریزی را در پوست ایجاد می‌کند و گرافت‌ها را در آن قرار می‌دهد. پزشک می‌بایست با انتخاب زاویه و جهت مناسب برای گرافت‌ها، فرم و حالت مناسبی را در ابروها ایجاد کند.

کاشت ابرو به روش میکروگرافت

هزینه کاشت ابرو

اگرچه روش کاشت ابرو در هزینه آن تاثیرگذار است اما نمی‌توان برای تمام افراد یک مبلغ خاص را تعیین کرد. هزینه کاشت ابرو به عواملی مثل مهارت و تخصص پزشک، تجهیزات کلینیک، تعداد گرافت‌های مورد نیاز، تراکم مد نظر و … بستگی دارد.

توجه داشته باشید که اختلاف هزینه کاشت ابرو در کلینیک‌های مختلف چندان زیاد نیست و بهتر است برای رسیدن به نتیجه دلخواه، حتما به بهترین کلینیک کاشت ابرو مراجعه کنید. شما می‌توانید در جلسات مشاوره قبل از عمل هزینه دقیق کاشت ابرو را از پزشک بپرسید.

کاشت ابرو به روش FUE در کلینیک ایران بیوتی بین ۱۵ تا ۱۸ میلیون تومان هزینه دارد.

مزایای روش FUE در کاشت ابرو

اصلی‌ترین علت محبوبیت کاشت ابرو به روش FUE نبود خونریزی و برش جراحی در این روش است. در ادامه با مزایای دیگر کاشت ابرو FUE آشنا می‌شویم.

 • نتیجه کاشت ابرو به روش FUE کاملا طبیعی بوده و ظاهر شما به هیچ وجه حالتی غیر طبیعی به خود نخواهد گرفت، بلکه تمام تغییرات ایجاد شده در جهت زیبایی طبیعی ابروها خواهد بود.
 • یکبار کاشت ابرو برای شما کافی بوده و نتایج دائمی به همراه دارد.
 • به بانک موی زیادی برای کاشت ابرو احتیاج نیست و افرادی که طاسی دارند نیز می‌توانند از این روش بهره ببرند.
 • این روش غیر تهاجمی بوده و نیازی به برش جراحی یا بیهوشی ندارد.
 • افرادی که به هر دلیل به طور کامل ابروهای خود را از دست داده‌اند نیز می‌توانند از این روش استفاده کنند
 • عوارض کاشت ابرو به حداقل رسیده و عوارض ایجاد شده نیز در مدت زمانی کوتاه برطرف می‌شود
 • با کاهش احتمال آسیب به گرافت‌های کاشته شده، موفقیت کاشت ابرو تضمینی خواهد بود
 • بعد از گذراندن دوره نقاهت هیچ عارضه جانبی و حتی اسکار باقی نخواهد ماند و نتایج کاملا رضایت بخش است

عوارض کاشت ابرو به روش FUE

کاشت ابرو به روش FUE عارضه خاصی ندارد، البته میزان عوارض و شدت آنها نسبت به روش‌های تهاجمی بسیار کمتر است. این عوارض معمولا بعد از هر تکنیک زیبایی بروز پیدا می‌کند و پس از چند روز به طور کامل برطرف می‌شود. عوارض زیر ممکن است در برخی افراد بروز پیدا کنند:

 • تورم و کبودی در ناحیه اطراف چشم و پیشانی
 • قرمزی پوست زیر ابرو
 • ایجاد جوش یا دلمه در ناحیه کاشت مو
 • رشد خیلی سریع یا آهسته فولیکول‌های کاشته شده
 • ریزش ابروهای کاشته شده به صورت موقت
 • پوست اندازی و خارش ابروها
 • خواب غیر طبیعی ابروها یا عدم تناسب ضخامت فولیکول‌ها

توجه داشته باشید که اغلب عوارض کاشت ابرو FUE به ندرت اتفاق افتاده و بیشتر در مراکز نامعتبر متداول است. مراجعه به کلینیک‌های تخصصی معتبر و پزشک مجرب می‌تواند تا حد زیادی از میزان بروز عوارض کاسته و نتایج مطلوب را به همراه داشته باشد.

کاشت ابرو به روش FIT

مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو لازم است یک سری مراقبت‌ها را به صورت جدی دنبال کنید تا هم عوارض کمتری تجربه کنید و هم سریع‌تر بهبود پیدا کنید. معمولا ابروهای کاشته شده حدود 3 ماه بعد از کاشت دچار ریزش می‌شوند و پس از آن به تدریج رشد می‌کنند. رعایت مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو باعث تثبیت فولیکول‌ها و مقاومت آنها در آینده می‌شود. از مهم‌ترین توصیه‌های بعد از کاشت ابرو FUE می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از ماساژ یا لمس کردن ناحیه کاشت ابرو خودداری کنید.
 • به منظور کاهش تورم و کبودی می‌توانید به مدت 20 دقیقه و چند بار در روز از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • به منظور شستشوی صورت و استحمام حتما از پزشک خود دستور العمل دریافت کنید.
 • داروهای تجویز شده را به صورت منظم و در ساعت تجویز شده مصرف کنید.
 • از مصرف دخانیات و الکل حداقل تا 2 هفته خودداری کنید.
 • حداقل تا 1 ماه از ورزش و فعالیت سنگین بپرهیزید و بیشتر پیاده روی کنید.
 • تا 3 هفته در معرض نور مستقیم آفتاب، سولاریوم و … قرار نگیرید.
 • تا 1 هفته از فعالیت جنسی بپرهیزید.
تاریخ انتشار : 1402-12-25
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
جستجو