تهران ، شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد
۰۲۱-۲۲۰۰۳۲۳۳
کوتاهی مو بعد از کاشت مو

زمان مناسب کوتاه کردن موها بعد از کاشت مو

نویسنده: ایران بیوتی دسته بندی : توصیه های کاشت مو

کاشت مو اگر در زمان و شرایط درست و تحت نظر پزشکی ماهر صورت گیرد، می تواند روشی قطعی و دائمی برای ریزش مو باشد. امروزه روش های متعددی برای کاشت مو وجود دارند که همگی بر مبنای دو روش پایه به نام های FUT و FUE می باشند.

در روش FUT، گرافت ها یا فولیکول ها به صورت یکجا و در اثر ایجاد یک برش نواری شکل در پشت سر، استخراج می شوند و در نتیجه زخم و اسکار در این روش به جای می ماند و شما مجبورید که برای پوشاندن اسکار راهکارهایی بیندیشید. مثلا از موهای خود برای پوشاندن آن استفاده کنید یا از روش های ترمیمی بهره گیرید.

اما در روش های جدید که مبتنی بر کاشت مو به روش FUE هستند، دیگر خبری از برش نواری نخواهد بود و فولیکول ها به صورت واحدهای تکی با ایجاد سوراخ هایی با قطر کمتر از 1 میلی متر، برداشت می شوند. بنابراین این روش ها برای افرادی که تمایل دارند موهای خود را خیلی کوتاه کنند، مناسب تر هستند.

از چه زمانی می توان برای کوتاهی موها اقدام کرد؟

همانطور که قبل از کاشت مو، به دلیل رشد موها مجبور بودید که هر چند وقت یک بار به آرایشگاه مراجعه کرده و موهای خود را اصلاح نمایید؛ به تبع این قضیه بعد از کاشت مو نیز حکم فرماست. زیرا موهای کاشته شده نیز پس از طی شدن مراحل اولیه رشد، مانند موهای قبلی شما رشد کرده و نیاز به رسیدگی دارند. اما بعد از کاشت مو به دلیل زخم های ناحیه برداشت و حساسیت های خاص فولیکول های ناحیه کاشت، نیاز است که مدت زمانی را صبر کنید و همچنین نکاتی را هنگام اصلاح موهای خود رعایت کنید.

کوتاه کردن موها به روش های بر پایه FIT مانند SUT و Micro FIT، در محل برداشت گرافت ها، بعد از یک ماه از کاشت مو مجاز می باشد. از هفته ششم به بعد هم، اثری از نقاط برداشت شده گرافت های مو در پشت سر نیست و به راحتی می توانید موهای ناحیه برداشت را هر اندازه که مایل بودید کوتاه کنید. اثر برداشت مو در روش های بر پایه جراحی یا کاشت مو به روش FUT نیز بعد از ماه سوم تثبیت خواهد شد و در این زمان می توانید اقدام به کوتاهی موهای ناحیه برداشت کنید. البته لازم به ذکر است که ناحیه اسکار در روش FUT، تا زمانی که نسبت به ترمیم آن اقدام نکنید، بخشی از سر شما خواهد بود و باید آن را بپذیرید.

برای کوتاه کردن محل کاشت از ماه دوم به بعد، کوتاهی با قیچی مجاز است و از ماه ششم به بعد کوتاهی با وسایل برقی مانند موزر مجاز می باشد.

البته همه زمان های اعلام شده به صورت تقریبی درنظر گرفته شدند؛ به طوری که ممکن است زمان بهبود محل برداشت و کاشت در فردی کمتر یا بیشتر از زمان ذکر شده به طول انجامد. به عنوان مثال، اگر در فردی فرآیند بهبودی کمی آرامتر از حد طبیعی باشد ممکن است مقداری قرمزی، تورم و نقاط پوسته شده بر روی باقی مانده باشد. در این صورت توصیه می شود که قبل از اصلاح مو کمی صبر کنید؛ چرا که اینکار می تواند باعث تحریک نقاط مدنظر شود و حتی بهبودی را به تاخیر بیندازد. از این رو، بهتر است قبل از اقدام به کوتاه کردن موها، نزد پزشک خود رفته و با وی در این خصوص مشورت نمایید.

مدل موی مناسب بعد از کاشت مو

اگر پوست سر شما به طور کامل بهبود یافته است، می توانید هر نوع مدل مویی که مطابق با سلیقه خودتان است را انتخاب نمایید. بسیاری از افراد به دلیل آنکه پس از کاشت مو، طول موهای خودشان با موهای کاشته شده متفاوت است، تمایل دارند که موهای خود را بتراشند تا پس از آن با رشد هماهنگ تمام موهای سر مواجه شوند. از طرفی، برخی از افراد نیز تمایل دارند مدل مویی را انتخاب نمایند که بخش اهداکننده که هنوز در حال بهبودی است را بپوشانند. به طور کلی، انتخاب هر یک از این موارد بستگی به نوع سلیقه شما دارد و تاثیری در نتیجه کاشت مو نخواهد داشت.

نمونه کاشت مو به روش Micro Sut

نکات مهم

  • قبل از هر گونه اقدامی، حتما با پزشک خود مشورت کنید؛ توجه داشته باشید که اقدام عجولانه شما می تواند باعث آسیب های جبران ناپذیری به گرافت ها شود. گرافت ها، در روزهای اولیه بعد از کاشت به شدت حساس هستند و حتی از لمس کردن یا فشار آوردن به آنها باید اجتناب کرد. از طرفی زخم ها و سوراخ های ایجاد شده در ناحیه برداشت، باید به خوبی بهبود یابند؛ زیرا این نقاط مستعد عفونت هستند و همچنین در صورت آسیب ممکن است جای زخم برای همیشه بر روی سر شما باقی بماند.
  • از استرس دوری کنید؛ زیرا استرس می تواند روند التیام زخم ها را طولانی کند.
  • هنگام شست و شو و خشک کردن سر با حوله، در روزهای اول دقت کافی را به کار ببرید و با لطافت و ظرافت عمل کنید. همچنین از شامپوی مخصوص تجویز شده توسط پزشک استفاده نمایید.
  • داروهای خود را با دقت مصرف کنید تا هرچه زودتر دوران نقاهت را پشت سر گذارید.
  • اگر قصد رنگ کردن یا استفاده از درمان های حرارتی را پس از کاشت مو دارید، بهتر است حداقل 4 هفته صبر نمایید و حتما قبل از اقدام به این کار، با پزشک خود مشورت نمایید. فولیکول های کاشته شده در مراحل اولیه رشد خود از حساسیت بالایی برخوردارند و ممکن است نسبت به مواد شیمیایی و حرارت واکنش نشان دهند و آسیب ببیند، بنابراین حتما قبل از اقدام به هر کاری موضوع را با پزشک خود در میان گذارید.
تاریخ انتشار : 1401-12-02
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
جستجو