تهران ، شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد
۰۲۱-۲۲۰۰۳۲۳۳
lمشاوره قبل از کاشت مو

در جلسه مشاوره قبل از کاشت مو چه می‌گذرد؟

نویسنده: ایران بیوتی دسته بندی : کاشت مو

تصمیم برای کاشت مو هم هیجان‌انگیز است (چون قرار است دوباره سر پرمویی داشته باشید) و هم کمی ترسناک (چون به هرحال کاشت مو یک عمل جراحی است). اما سعی کنید هردوی این‌ها را کنترل کنید، نترسید و بیش از حد هم هیجان‌زده نباشید تا بتوانید تصمیمات درستی بگیرید. جلسه‌ی مشاوره‌ی قبل از کاشت مو یکی از قدم‌های مهم است. در این بخش می‌خواهیم ببینیم که قبل، حین و بعد از جلسه‌ی مشاوره باید چه کارهای انجام بدهید و چه اتفاقاتی در انتظار شماست.

نکات مهم جلسه مشاوره قبل از کاشت مو

در وهله‌ی اول به نکات زیر توجه کنید:

 1. در جلسه‌ی مشاوره، در اولین قدم توضیحاتی مقدماتی در مورد کاشت مو، مراحل و موارد مهم آن به شما داده می‌شود. این توضیحات ممکن است از سوی تکنسین یا پزشک متخصص ارائه شوند. اگر امکان مراجعه‌ی حضوری برای شما فراهم نیست، می‌توانید از خدمات مشاوره‌ی الکترونیکی ما استفاده کنید. تصاویری که برای ما ارسال می‌کنید، توسط پزشک بررسی و توضیحات لازم توسط تکنسین به شما ارائه می‌شود.
 2. در این جلسه باید فرمی را پر کنید که در آن در مورد سوابق پزشکی از شما سوال شده است. هدف این فرم بررسی مواردی است که شناسایی کاندیدای مناسب یا نامناسب کاشت مو تا حدی به آن‌ها وابسته است.
 3. در ملاقات با پزشک، ممکن است وضعیت موهای شما معاینه شود. همچنین پزشک اطلاعاتی در مورد شرایط موها، روش‌های مناسب، تعداد گرافت‌ها، آنچه باید انتظار داشته باشید و … را به شما ارائه می‌دهد.

قبل و بعد از کاشت موی طبیعی

مشاوره با پزشک متخصص

در برخی از کلینیک‌های کاشت مو، تکنسین‌ها و اعضای کادر کلینیک که پزشک نیستند، جلسات مشاوره را برگزار می‌کنند. از این موارد برحذر باشید. این افراد ممکن است روپوش سفید به تن کرده و طوری وانمود کنند که انگار متخصص کاشت مو هستند. به همین جهت اگر نسبت به این قضیه مشکوک شدید، حتما از موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

در مورد این که قرار است با چه کسی ملاقات کنید از منشی کلینیک سوال کنید. از او بپرسید که قرار است با پزشک ملاقات کنید یا تکنسین کاشت مو. توجه داشته باشید که تنها پزشک صلاحیت معاینه و ارائه‌ی توصیه‌های درمانی را دارد. وظیفه‌ی تکنسین‌ها در مراحل قبل از کاشت مو این است که مراحل و شرایط کاشت مو را با جزئیات بیشتری برای شما بازگو کنند که اتفاقاً بسیار هم به کمک شما می‌آید. اما معاینه، تشخیص و توصیه‌های درمانی باید توسط پزشک متخصص کاشت مو انجام شود.

توصیه‌های درمانی که از سوی تکنسین‌ها و افراد غیرمتخصص ارائه می‌شود را نپذیرید. این توصیه‌ها می‌تواند شامل روش مناسب کاشت مو برای شما، تعداد جلسات، تعداد گرافت‌ها و هزینه‌های مرتبط با عمل کاشت مو باشد. اگر این موارد توسط تکنسین بررسی و پیشنهاد می‌شود، به آن کلینیک اعتماد نکنید؛ چرا که تنها پزشک متخصص قادر به تعیین صحیح این موارد است. البته ممکن است پزشک اطلاعات مورد نیاز برای تعیین قیمت کاشت مو را تعیین و شما را برای قیمت گذاری به تکنسین ارجاع دهد که در این صورت مشکلی وجود ندارد.

وضعیت مالی خود را با تکنسین و افراد غیرمتخصص در میان نگذارید. در جلسه‌ی مشاوره‌ی قبل از کاشت مو، پزشک با بررسی تعداد گرافت‌های مورد نیاز و الگوی ریزش مو، بهترین برنامه و روش‌ کاشت مو برای شما را تعیین می‌کند. سپس این موارد را با شما در میان گذاشته و هزینه‌های مرتبط را با شما مرور می‌کند. هزینه‌های کاشت مو باید ثابت و ترجیحاً مصوب باشند. یعنی نباید به این بستگی داشته باشند که وضع مالی شما چگونه است. در صورت مشاهده‌ی چنین مواردی، به کلینیک کاشت مو اعتماد نکنید.

پزشک باید برنامه و روش کاشت مو را باید با توجه به شرایط شما تعیین کند. اگر پرداخت هزینه‌های تمام شده به روش پیشنهادی پزشک برای شما مقدور نیست، از او بپرسید که نتایج حاصله از روش‌های ارزان‌تر چقدر موثر خواهند بود و آیا اصلاً شدنی هست یا خیر.

در کلینیک تخصصی کاشت موی ایران بیوتی، تمامی مشاوره‌های تخصصی کاشت مو و ابرو توسط پزشک متخصص و با نظارت کامل او انجام می‌شود.

قبل و بعد از کاشت موی طبیعی

در جلسه مشاوره چه می گذرد ؟

در جلسه مشاوره قبل از کاشت مو موارد زیر انجام می‌شود:

 • صحبت در مورد روش‌های کاشت مو و مراحل آن،
 • بررسی سوابق پزشکی، بیماری‌ها و داروهای مصرفی شما،
 • معاینه‌ی فیزیکی،
 • بررسی و گفت‌وگو در مورد راهکارهای مناسب با شرایط شما،
 • تخمین تعداد گرافت‌ها و تعداد جلسات کاشت مو برای رسیدن به نتایج مورد نظر شما،
 • مرور هزینه‌های و عوامل موثر بر آن‌ها.

گاهی اوقات شلوغی کلینیک به پزشک مجال جلسه‌های مشاوره‌ی طولانی را نمی‌دهد. در این صورت بعد از بررسی موارد تخصصی و مهم، پاره‌ای از توضیحات را از پرستار یا تکنسین متخصص کاشت مو دریافت خواهید کرد. این کار مزیت‌هایی هم دارد، از این جهت که وقت این افراد آزادتر است و می‌توانند با آرامش به تمامی سوالات شما پاسخ داده و توضیحات مهم را به شما منتقل کنند. با این حال هیچ‌چیز جای توصیه‌های مستقیم پزشک را نمی‌گیرد. اگر جلسه‌ی مشاوره کوتاه‌تر از حد استاندارد بود و فرصت کافی برای صحبت با پزشک نداشتید، به کلینیک مورد نظر اعتماد نکنید.

موفقیت کاشت مو فقط به مهارت جراح وابسته نیست. بهترین کلینیک کاشت مو علاوه بر جراحان ماهر، کادر درمانی مجرب و متخصصی در اختیار دارد. جلسات کاشت مو طولانی و دشوار اند. معمولاً بین ۳ تا ۶ نفر در اتاق جراحی حضور داشته و مدام در حال کار هستند. بخش‌های از مراحل برداشت، آماده‌سازی و کاشت مو توسط اعضای تیم درمانی صورت می‌گیرد؛ پس مهارت و تجربه‌ی کادر درمانی به اندازه‌ی پزشک اهمیت دارد.

جهت دریافت وقت مشاوره، آگاهی از هزینه کاشت مو و رزرو وقت درمان با مشاورین ما در تماس باشید :

 • خط ویژه : ۲۲۰۰۳۲۳۳ – ۰۲۱
 • مشاوره و ارسال عکس : ۰۹۱۲۹۴۰۴۰۰۲
تاریخ انتشار : 1402-12-12
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
جستجو