تهران ، شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد
۰۲۱-۲۲۰۰۳۲۳۳
سن مناسب کاشت مو

سن مناسب کاشت مو چه زمانی است ؟

نویسنده: ایران بیوتی دسته بندی : کاشت مو

زمانی که موهای شما با شانه کردن ریزش فراوانی میکند، عجله شما برای رفتن به اتاق عمل و انجام کاشت مو کاملا قابل درک است. ریزش مو در بیشتر آقایان از سن ۲۰ سالگی شروع می شود. اما انجام کاشت مو در این زمان منجر به ظاهری بسیار بدتر از قبل عمل خواهد شد. امروز، سوال ما از کارشناسان و متخصصین کاشت مو در مورد سن مناسب کاشت مو بود و تمام نظرات آن ها را برای شما بیان خواهیم کرد. اینکه سن مناسب کاشت مو چه سنی است ؟ و در چه زمانی باید به این مسئله فکر کنیم.

کاشت مو در چه سنی مناسب است ؟

قبل از اینکه در مورد سن مناسب کاشت مو به تفصیل توضیح دهیم، بهتر است توضیح مختصری و دقیقی از نحوه عملکرد کاشت مو برای شما شرح دهیم. در کاشت مو موهای افراد دیگر برای شما انتقال داده نمی شوند، بلکه جراح متخصص کاشت مو موهای شما را بصورت گرافت مو ( شامل فولیکول مو، ریشه و بافت های اطراف آن) از ناحیه پشت سر شما که اصطلاحا به آن بانک مو گفته می شود، جدا کرده و در قسمت بدون موی شما کاشت می کند.

بدین ترتیب موهای جدید همان موهای خود شما هستند و ظاهری کاملا طبیعی دارند. موهای پشت سر شما مقاومت بسیار بیشتری نسبت به هورمون های ریزش مو از خود نشان می دهند، به همین دلیل این فولیکول های مو برای انتقال انتخاب شده اند.

وقتی شما در اوایل جوانی و در سن ۲۰ سالگی می باشید، تشخیص الگوی ریزش مویی که ممکن است برای شما در آینده رخ دهد، برای متخصص پوست و مو سخت می باشد. به عنوان مثال اگر جراح تصمیم بگیرد مقدار بیشتری فولیکول موی مقاوم در برابر ریزش مو در قسمت جلوی سر شما کاشت کند، ممکن است در آینده ناحیه عقب تر آن دچار ریزش شود که ظاهر بسیار بدتری را ایجاد می کند.

اگر شما در سنین جوانی و کمتر از سن ریزش کامل مو اقدام به کاشت مو کنید، نتیجه آن بسیار زشت و بدریخت خواهد بود. شما موهای مقاوم در برابر ریزش را در ناحیه ای کاشت کرده اید که ممکن است در آینده اطراف آن دچار ریزش مو شود، در نتیجه جزیره های سرگردانی از موهای کاشته شده در سر خود دارید که از هم جدا می باشند. این نوع مو داشتن بسیار بدتر از کچل بودن است. از این بدتر ممکن است در آینده بانک موی شما به قدری قوی نباشد که بتوان ناحیه هایی که بعدا دچار ریزش مو شده است را پوشش دهد. به همین دلیل متخصصین پوست و مو معمولا از متقاضیان کاشت مو درخواست می کنند برای کاشت مو تا حدود ۳۰ سالگی صبور باشند.

چرا بهترین زمان کاشت مو بعد از ۳۰ سالگی است ؟

در سنین نزدیک به ۳۰ سالگی متخصص پوست و مو خیلی راحت تر می تواند الگوی طاسی شما را تشخیص دهد، در نتیجه تصمیم صحیح تری برای نحوه کاشت موی شما بگیرد. هرچه تشخیص الگوی طاسی توسط متخصص و جراح کاشت مو صحیح تر باشد، موهای شما طبیعی تر و کاشت موی شما موفق تر خواهد بود. مهمترین نکته ای که به آن اشاره هم کردیم این است که شما منبع نامحدودی از بانک مو در پشت سر خود ندارید. اگر شما در سنین بسیار پایین اقدام به کاشت مو کنید و دوباره دچار ریزش مو شوید، در این صورت منبع مناسب و کافی دیگری برای اقدام مجدد وجود ندارد. به همین دلیل نتیجه کاشت مو در عمل نا موفق بوده و ظاهر شما باز دلخواه شما نخواهد بود.

در واقع بانک موی شما مقدار بسیار کمی مو نسبت که کل موهای شما دارد که می توان آن ها را برای کاشت مو انتخاب کرد.

قبل و بعد از کاشت مو

کاشت مو در سنین بالا

به یاد داشته باشید که هرچه سن شما بالاتر رود، توقعات شما نیز به واقعیت نزدیک تر می شود. در سنین پایین شاید شما با هیچ مقدار مو راضی نشوید. این توقع که موهای شما دقیقا مثل عکس های دوران دبیرستان شما شود را باید کنار بگذارید. همه افراد هرچه سن آن ها بالاتر می رود تعداد موی آن ها کمتر می شود. اگر به اطراف خود نیز نگاه کنید خواهید فهمید دوستان و اعضای خانواده شما نیز دچار ریزش مو شده اند و هرچه سن آن ها بالاتر رفته موهای پرپشت آن ها کمتر شده است.

شما تنها کسی نیستید که از ریزش مو رنج میبرید. ریزش مو و نازک شدن موها برای همه افراد اتفاق می افتد، پس هیچ چیزی برای خجالت و شرمندگی وجود ندارد. همان طور که کاشت مو در سنین پایین ممکن است موفق نباشد، کاشت مو در سنین بالا هم ممکن است توقعات شما را تامین نکند. تاخیر در اقدام به کاشت مو هم ممکن است به دلیل اینکه فولیکول های مو ضعیف تر شده باشند موفقیت کاملی نداشته باشد.

تاریخ انتشار : 1402-01-21
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
جستجو