ضربه به سر بعد از کاشت مو

ضربه به سر بعد از کاشت مو
۴.۵
(۲۲)

در تعریف ساده به پروسه ی برداشت گرافت های مو از قسمت های پشت سر و جایگزینی آنها در نواحی طاس و یا کم پشت کاشت مو گویند. کاشت مو معمولا برای درمان طاسی مردان استفاده می شود ، همچنین این پیوندها که حاوی فولیکول های مو هستند از نظر ژنتیکی در برابر طاسی مقاوم هستند به پوست سر طاس پیوند زده می شوند. موفقیت در پیوند مو طبیعی به فاکتورهای بسیاری بستگی دارد. انتخاب کلینیک و جراح مناسب از ابتدایی ترین تصمیماتی است که باید برای کاشت مو بگیرید. از دیگر فاکتور های مهم در نتیجه ی کاشت مو، مراقبت های بعد از عمل است. عدم ضربه به سر بعد از کاشت مو از جمله توصیه هایی است که باید آن را جدی بگیرید.

ضربه به سر بعد از کاشت مو

در هفته اول بعد از کاشت مو ضربه سر می تواند نگران کننده باشد زیرا پیوند های جدید هنوزدر محل خود جایگزین نشده اند، بنابراین در صورت عدم دقت احتمال از بین رفتن مقداری از مو ها وجود دارد. در این دوران در اثر برخورد و ضربه به سراحتمال خونریزی وجود خواهد داشت. در صورتی که در هفته اول بعد از جراحی دچار آسیب دیدگی شدید نیاز است که با پزشک خود مشورت کنید.

۳ هفته بعد از عمل ، فولیکول های مو در محل خود قرار گرفته اند. تنها راه برداشتن موهای کاشته شده در این مرحله ، عمل جراحی است.

اگر بعد از ۱۴ روز ضربه به سر شما وارد شود و خونریزی خفیفی نیز داشته باشد ، باز هم احتمال آسیب دیدن فولیکول مو حداقل است. برداشتن یک فولیکول مو به خودی خود باعث خونریزی خواهد شد و ضربه نیز می تواند آن را تشدید کند اما تا زمانی که پیوند ها محکم شده باشند جای نگرانی وجود ندارد.

بنابراین خبر خوب این است که ضربه زدن به سر بعد از کاشت باعث ریزش مو نمی شود. خبر بد این است که ممکن است برای چند روز سرگیجه و درد داشته باشید. بعد از انجام عمل کاشت مو اکثر افراد کمی احساس ناراحتی و احساس سرگیجه می کنند که این نیز شرایط موقتی است که حدود یک هفته ادامه خواهد داشت. ضربه به سر می تواند این شرایط را شدید تر کند.

کلاه گذاشتن بعد از کاشت مو
این مطلب را هم بخوانید

کاشت مو از جمله عمل های جراحی سرپایی با حداقل عوارض می باشد. با این حال برای کاهش عوارض کاشت مو ممکن ضرورت هایی وجود دارد که باید تا دو هفته اولیه بعد از عمل به آنها عمل کنید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

به منظور مراقبت از پیوند های جدید سعی کنید سر خود را در موقعیت ها خطرزا قرار ندهید. به عنوان مثال خم کردن بیش از حد سر می تواند ورم های بعد از کاشت را شدیدتر کند. جریان داشتن بیش از حد خون در ناحیه سر بعد از کاشت برای سلامت بیمار مفید نیست.

در همین راستا ضربه خوردن به سر بعد از کاشت تا قبل از روز چهاردهم می تواند به پیوند های جدید موها آسیب وارد کند. زمانی که پیوند ها تازه هستند هنوز در قسمت گیرنده به طور کامل جای نگرفته اند. تزلزل این پیوند ها آسیب پذیر بودن آنها را افزایش می دهد. شدیدا توصیه می کنیم در دو هفته ی اولیه بعد از کاشت تمامی توصیه ها و نکات ایمنی را رعایت فرمایید و در در صورت بروز مشکل سریعا به پزشک معالج خود مراجعه کنید.

ورزش شدید در این دوران علاوه بر اینکه احتمال برخورد و ضربه به سر بعد از کاشت مو را افزایش می دهد می تواند در جهات دیگر نیز مضر باشد. کلیه ورزش ها و فعالیت هایی که تعرق بدن را به همراه داشته باشند ممنوع است. پس از هر نوع جراحی ، بدن به طور طبیعی واکنش نشان می دهد و در آن ناحیه ی خاص تورم ایجاد می کند .تعرق می تواند سر را ملتهب کرده و وضعیت زخم ها و دلمه های سر را وخیم ترکند.

توصیه های بعد از کاشت مو بسیار هستند، کاشت مو به غیر از عوارض ذکر شده در اینجا ، ممکن است تأثیرات دیگری نیز داشته باشد که شما  متوجه آن نشوید. در این شرایط پزشک بهترین فرد برای قضاوت در این مورد است زیرا  پرونده ی هر شخص متفاوت است.

نحوه شستشوی سر و موها بعد از کاشت مو
این مطلب را هم بخوانید

 

آیا این مطلب برای شما مفید بود ؟

برای امتیاز به مطلب روی ستاره ها بزنید.

میانگین رضایت کاربران ۴.۵ / ۵. تعداد رای ها ۲۲

اولین نفری باشید که به این مطلب امتیاز می دهید.