تهران ، شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد
۰۲۱-۲۲۰۰۳۲۳۳
کاشت ابرو به روش SUT

کاشت ابرو به روش SUT چیست و چطور انجام می شود ؟

نویسنده: ایران بیوتی دسته بندی : کاشت ابرو

کم پشت شدن ابروها در نتیجه ریزش ابرو یا ژنتیک می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر زیبایی کل چهره بر جای بگذارد. به همین دلیل بسیاری از خانم‌ها و آقایان به منظور برطرف کردن این مشکل و داشتن ابروهایی پرپشت و زیبا به دنبال یک روش مناسب هستند. کاشت ابرو به روش SUT یکی از پیشرفته‌ترین تکنیک‌های درمان ریزش ابرو است که می‌تواند نتایجی طبیعی و ماندگار برجای بگذارد. این روش به دنبال استفاده از تکنولوژی به روز توانسته است رضایت بسیاری از زیباجویان را در سراسر جهان جلب کند.

در ادامه نحوه انجام،‌ ویژگی‌ها،‌ مزایا و توصیه‌های کاشت ابرو به روش SUT را بررسی می‌کنیم.

کاشت ابرو به روش SUT چیست؟

کاشت ابرو به روش SUT یکی از جدید‌ترین تکنیک‌های عرضه شده برای درمان ریزش ابرو است که با ارتقا روش‌های قبلی به وجود آمده است. این روش با دستگاه‌های برقی و جدیدی انجام می‌شود که می‌تواند تا حد زیادی معایب روش‌های قبلی را پوشش داده و نتایج فوق العاده‌ای ارائه کند. ظرافت و دقت بالای ابزارهای تکنیک SUT باعث می‌شود این عمل هیچ‌گونه درد یا خونریزی نداشته و با کمترین دوره نقاهت انجام شود.

در این روش نیز مشابه سایر تکنیک‌های بدون جراحی کاشت ابرو، فولیکول‌های  مو از نواحی اهدا کننده سر به ابروها منتقل می‌شوند. با این حال در نتایجی که بعد از این عمل می‌توانیم مشاهده کنیم، تغییرات اساسی دیده می‌شود.

مزیت اصلی کاشت ابرو به روش SUT

کاندید مناسب کاشت ابرو به روش SUT

کاشت ابرو به روش SUT برای تمام افرادی که به هر دلیل دچار ریزش و کم پشتی ابرو هستند مناسب است. اما بیشتر افرادی که به صورت اختصاصی به دنبال کاهش عوارض و ایجاد فرم ابروهای مناسب هستند به این تکنیک تمایل دارند. شرایط کاندید مناسب کاشت ابرو به روش SUT به صورت زیر می‌باشد:

 • افرادی که به دلایل ژنتیکی، حوادث، بیماری‌ها،‌ اختلالات هورمونی، استرس و … دچار ریزش ابرو شده‌اند.
 • افرادی که به صورت مادرزادی ابروهای کم پشتی دارند.
 • افرادی که در ابروهای خود اسکار یا ریزش ناحیه‌ای دارند.
 • افرادی که از فرم و حالت ابروهای خود رضایت ندارند.
 • افرادی که قبلا از روش‌های دیگری مثل تاتو یا هاشور استفاده کرده‌اند اما به دنبال نتایج طبیعی هستند.
 • افرادی که بیماری خاصی ندارند و می‌توانند دوره نقاهت کاشت ابرو را پشت سر بگذارند.

این تکنیک هم در خانم‌ها و هم در آقایان کاربرد دارد و می‌تواند به سرعت شما را به نتیجه دلخواه برساند. البته برای تشخیص دقیق کاندید مناسب کاشت ابرو SUT لازم است ابتدا با پزشک متخصص مشورت کرده و بعد اقدام کنید.

مراحل کاشت ابرو به روش SUT

کاشت ابرو به روش SUT با استفاده از موهای طبیعی خودتان، تراکم و فرم مناسب را در ابروها ایجاد می‌کند. این روش مشابه سایر تکنیک‌های کاشت است اما از نظر تجهیزات مورد استفاده و نحوه برداشت فولیکولی، متفاوت است. در ادامه دقیق‌تر مراحل این عمل را بررسی می‌کنیم.

معاینه و بررسی اولیه

قبل از کاشت ابرو لازم است برای مشاوره به پزشک مراجعه کنید تا بیشتر با شرایط کاشت ابرو آشنا شوید. معمولا پزشک با بررسی شرایط ابروها، بانک مو، پوست، چهره، مدل مطلوب ابروها و … تعداد گرافت‌های مورد نیاز را تخمین زده و روش مناسب کاشت ابرو را تعیین می‌کند. پزشک انجام یک سری آزمایشات مربوط به سلامت کلی را تجویز می‌کند و توصیه‌های قبل از عمل را ارائه می‌کند تا بتوانید در روز عمل با آمادگی کامل در کلینیک حاضر شوید.

استخراج فولیکول‌ها از بانک مو

در این مرحله ابتدا ناحیه اهدا کننده و گیرنده ضد عفونی و بی حس می‌شوند تا احتمال عفونت و درد کاهش پیدا کند. سپس پزشک با استفاده از دستگاه‌های مدرن الکتریکی و بسیار دقیق، فولیکول‌های مورد نیاز را به صورت مجزا برداشت می‌کند. معمولا از نواحی پشت سر و کناره گوش‌ها برای استخراج فولیکول استفاده می‌شود تا شباهت مو با ابرو حفظ شود. پزشک با استفاده از تجهیزات پیشرفته می‌تواند بهترین فولیکول‌ها را تشخیص داده و به تعداد لازم برداشت کند.

کاشت فولیکول های مو

در این مرحله ابتدا فولیکول‌های استخراج شده در دما و شرایط مناسب قرار می‌گیرند تا برای پیوند آماده شوند. سپس پزشک با مشورت شما و مدل دلخواه طراحی شده، فولیکول‌ها را به ناحیه ابرو پیوند می‌زند. به این منظور حفره‌های بسیار کوچکی در پوست ایجاد می‌شود و فولیکول‌ها داخل آن کاشته می‌شود. ایجاد تاج مناسب، خواب طبیعی و مدل دلخواه در ابروها تا حد زیادی به مهارت پزشک بستگی دارد. تراکم ابروها بعد از کاشت ابرو به روش SUT بسیار رضایت بخش خواهد بود.

کاشت ابرو به روش FIT

مزایای کاشت ابرو به روش SUT

کاشت ابرو به روش SUT به دلیل مزایای متعدد خود به عنوان یکی از پرطرفدارترین تکنیک‌های کاشت ابرو شناخته می‌شود. این روش می‌تواند با حداقل تهاجم بهترین نتایج را ایجاد کند. از مهم‌ترین مزایای این تکنیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاشت ابرو غیر تهاجمی است و هیچگونه درد و خونریزی به همراه ندارد.
 • این تکنیک به ایجاد برش و بخیه احتیاجی ندارد و هیچگونه اثری از زخم و اسکار باقی نمی‌گذارد.
 • عوارض کاشت ابرو با این روش به حداقل ر سیده و در اغلب افراد قابل چشم پوشی است.
 • نتایج کاشت ابرو با این روش کاملا طبیعی و متناسب با چهره خواهد بود.
 • این روش دائمی است و اثرات آن هرگز از بین نمی‌رود.
 • به دلیل استفاده از تکنولوژی پیشرفته، احتمال موفقیت کاشت ابرو افزایش یافته است.
 • دوره نقاهت آن کوتاه بوده و سریع‌تر می‌توانید نتیجه نهایی کاشت ابرو را مشاهده کنید.
 • امکان ایجاد فرم مطلوب زیباجو در ابرو فراهم شده است.
 • این روش در اغلب افراد قابل استفاده است.

عوارض کاشت ابرو به روش SUT

کاشت ابرو به روش SUT اگرچه به عنوان یک تکنیک کم تهاجمی و ایمن شناخته می‌شود؛ اما این تکنیک نیز مثل هر عمل زیبایی دیگری با عوارض جانبی همراه است. از مهم‌ترین عوارض این تکنیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

التهاب و تورم: معمولا بعد از کاشت ابرو در ناحیه گیرنده تورم و التهاب ایجاد می‌شود که برای بهبود جراحت‌ وارد شده ضروری است. این عوارض با رعایت مراقبت‌های لازم حداکثر تا 1 هفته برطرف می‌شود.

عفونت: در صورتی که بهداشت ناحیه گیرنده و اهدا کننده رعایت نشود یا اینکه التهاب از کنترل خارج گردد،‌ ممکن است در این نواحی عفونت ایجاد شود.

خارش و تحریک پوستی: معمولا خارش نشانه بهبود زخم است و مشکلی ندارد. نکته مهم این است که به خارش ابروها واکنش نشان ندهید و هیچ اقدامی نکنید تا خود به خود برطرف شود.

قرمزی: ممکن است بعد از کاشت ابرو دانه‌های قرمز رنگی را در پوست ابروها مشاهده کنید که جای نگرانی ندارد و پس از چند روز برطرف می‌شود.

ریزش موقت ابروهای کاشته شده: معمولا چند هفته بعد ازکاشت ابرو SUT، بخش قابل توجهی از فولیکول‌های کاشته شده می‌ریزند. این عارضه کاملا طبیعی است و پس از چند ماه به مرور دوباره شاهد رشد ابروها خواهیم بود.

کسب نتایج نامطلوب: یکی از بدترین عوارض کاشت ابرو این است که نتیجه مطلوب را از آن دریافت نکنید. مراجعه به کلینیک‌های نامعتبر ممکن است باعث عدم تقارن، غیر طبیعی شدن حالت ابرو و … روش که پشیمانی را به همراه دارد.

کاشت ابرو به روش SFUE

توصیه‌های قبل از کاشت ابرو

مثل سایر عمل‌های زیبایی لازم است قب لاز کاشت ابرو به روش SUT،‌ یک سری مراقبت‌ها را رعایت کنید تا نتایج دلخواه را از آن دریافت کنید. مهم‌ترین مراقبت‌های قبل از کاشت ابرو می‌توان عبارتند از:

 • قبل از عمل استحمام کنید و صورت خود را به طور کامل بشویید.
 • قبل از عمل از مواد آرایشی و بهداشتی به هیچ وجه استفاده نکنید.
 • حداقل 3 هفته قبل از کاشت ابرو از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید.
 • استرس خود را کنترل کرده و استراحت کافی داشته باشید.
 • مصرف داروهای ضد انعقاد خون مثل وارفارین را حداقل 1 هفته قبل از عمل قطع کنید.
 • حتما شرایط پزشکی خود را با پزشک در میان بگذارید.
 • در کلینیک کاشت ابرو حتما یکی از دوستان یا اعضای خانواده‌تان را به همراه داشته باشید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو به روش SUT لازم است یک سری مراقبت‌های بعد از عمل را رعایت کنید تا دوره نقاهت کوتاه‌تر و عوارض کمتری تجربه کنید. علاوه بر این رعایت مراقبت‌های بعد از عمل در کسب نتایج مطلوب و حفظ آن تاثیرگذار است. از مهم‌ترین نکات بعد از کاشت ابرو به روش SUT می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • از فشار آوردن به ابروهای خود اجتناب کنید.
 • از خاراندن یا لمس ابروها به هر دلیل بپرهیزید.
 • تا سه روز از مرطوب شدن ناحیه تحت درمان خودداری کرده و بعد از آن برای شستشوی صورت از دستور العمل پزشک استفاده کنید.
 • بهداشت صورت، ابرو و حتی بالشتی که روی آن می‌خوابید را حفظ کنید.
 • به صورت منظم از داروهای تجویز شده پزشک استفاده کنید.
 • تا چند روز بعد از عمل استراحت کنید و از محل کار خود مرخصی بگیرید.
 • از فعالیت شدید و ورزش‌های سنگین حداقل تا 4 هفته خودداری کنید.
 • حداقل تا 3 هفته از مصرف دخانیات و الکل بپرهیزید.
 • هرگز صورت خود را با آب داغ نشویید.
 • تغذیه‌ای سالم داشته باشید و مصرف مایعات را افزایش دهید.

علاوه بر مراقبت‌های بعد ازکاشت ابرو، انتخاب کلینک و پزشک مناسب برای کاشت ابرو نیز در نتایج آن موثر است. بعد از کاشت ابرو لازم است به صورت منظم به پزشک مراجعه کنید و تحت معاینه قرار بگیرید تا در صورت لزوم برای تقویت فولیکول‌های کاشته شده اقدام کنید.

تاریخ انتشار : 1403-02-01
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
جستجو