تهران ، شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد
۰۲۱-۲۲۰۰۳۲۳۳
کاشت مو به روش سلول های بنیادی

هزینه و مراحل کاشت مو به روش سلول های بنیادی

نویسنده: ایران بیوتی دسته بندی : کاشت ابرو

فناوری سلول‌های بنیادی یکی از پیشروترین تکنولوژی‌های پزشکی است که همه ما در مورد کاربردها و مزایای آن مطالب زیادی را شنیده‌ایم. کاشت مو با سلول‌های بنیادی یکی از ایده‌های برتر متخصصان و محققان این علم است که با استقبال زیادی از سوی مردم نیز مواجه شده است. در تکنولوژی سلول‌های بنیادی،‌ از این سلول‌ها که در واقع سلول‌های غیر تخصصی هستند، برای تمایز به سلول‌های دلخواه و سپس بافت‌های دلخواه استفاده می‌شود. ایده محققین این است که با این روش فولیکول‌های مو را از نو ایجاد کنند.

 اما کاشت مو به روش سلول‌های بنیادی چقدر واقعیت دارد و آیا در کلینیک‌های زیبایی انجام می‌شود؟ هنوز امکان استفاده از این ایده وجود ندارد اما از سلول‌های بنیادی در فرایند کاشت مو کمک گرفته می‌شود. برای توضیحات و آشنایی بیشتر با کاشت مو به روش سلول‌های بنیادی، لطفا تا انتها با ما همراه شوید.

آیا کاشت مو به روش سلول‌های بنیادی وجود دارد؟

در حال حاضر هنوز محققان بر روی امکان انجام کاشت مو به روش سلول‌های بنیادی تحقیق می‌کنند و هر روز دستاوردهای جدیدی عرضه می‌کنند. با این حال هنوز امکان ایجاد بانک مو و تولید گرافت‌های مو با استفاده از سلول‌های بنیادی وجود ندارد. با این حال از تکنولوژی‌های سلول بنیادی برای بهبود نتایج کاشت مو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاشت مو به کمک سلول‌های بنیادی مشابه روش‌های مدرن کاشت مو انجام می‌شود؛ با این تفاوت که از سلول‌های بنیادی نیز به منظور تقویت فولیکول‌ها و رویش بیشتر آنها استفاده می‌شود.

کاشت مو با سلول‌های بنیادی روشی است که از ابتدای معرفی این علم به عنوان یک ایده و پژوهش مطرح شده است. اما اولین کاربرد عملی سلول‌های بنیادی در کاشت مو توسط محققان ایتالیایی در سال 2017 انجام شد. در این روش با استفاده از یک ابزار پیشرفته با تیغه دایره‌ای نمونه‌ای از بافت برداشته می‌شود. این بافت در سانتریفیوژ قرار داده می‌شود و محلولی از سلول‌های بنیادی را استخراج می‌کند که در قسمت‌های کم پشت سر تزریق می‌شود تا فولیکول‌ها را تقویت کند.

پس از ادامه تحقیقات محل استخراج سلول‌های بنیادی تغییر کرد و این سلول‌ها از نواحی مثل چربی شکم و باسن برداشت می‌شود. چربی با استفاده از لیپوساکشن استخراج می‌شود و با جداسازی سلول‌های بنیادی، محلول آماده تزریق خواهد بود. در ایران نیز برخی کلینیک‌های زیبایی با استفاده از تزریق سلول‌های بنیادی به رشد موها و افزایش فولیکول‌ها منجر می‌شود.

کاشت مو به روش سلول های بنیادی

کاشت مو با سلول بنیادی چگونه انجام می‌شود؟

همانطور که گفتیم سلول‌های بنیادی قابلیت تبدیل به انواع سلول‌ها در بدن را دارند و می‌توانند بافت‌های مختلفی را ایجاد کنند. بنابراین اهمیت سلول‌های بنیادی در جایگزینی سلول‌ها و بافت‌های آسیب دیده مشخص می‌شود. در روش ایده‌آل فولیکول‌های خالص مو برداشت شده و با استفاده از سلول‌های بنیادی، فولیکول‌هایی مشابه آنها با تعداد دلخواه ایجاد می‌شوند. اما در روشی که اکنون مورد استفاده قرار می‌گیرد از سلول‌های بنیادی برای درمان ریزش موی پیش رونده و جلوگیری از ریزش موهای کاشته شده استفاده می‌شود.

در روش سلول‌های بنیادی، عمل کاشت مو با همان روش‌های قدیمی انجام می‌شود اما با استفاده از سلول‌های بنیادی خود فرد پتانسیل رشد فولیکول‌های مو تقویت می‌شود. متخصصان در حین عمل کاشت مو با میکرواینجکشن سلول‌های بنیادی فرد را که قبلا استخراج کرده‌اند به محل کاشت تزریق می‌کنند. با این کار نه تنها فولیکول‌های کاشته شده تقویت می‌شوند،‌ بلکه فولیکول‌های غیر فعال و ضعیف نیز مجددا فعال شده و به رشد خود ادامه می‌دهند.

کاندید مناسب کاشت مو

کاشت مو با روش سلول‌های بنیادی در ترکیب با سایر روش‌ها و به منظور بهبود نتایج آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین افرادی که به طور کلی کاندید مناسبی برای کاشت مو هستند می‌توانند از این تکنیک نیز بهره ببرند. شرایط کاشت مو با روش سلول‌های بنیادی به صورت زیر می‌باشد:

 • افرادی که مبتلا به آلوپسی آندروژنیک هستند (طاسی با الگوی مردانه یا زنانه)
 • آلوپسی سیکاتریسپال
 • افرادی که در اثر ضربه، حوادث و سوختگی دچار ریزش مو شده‌اند
 • افرادی که به دلیل بیماری‌های هورمونی دچار ریزش مو شده‌اند
 • افرادی که حداقل سن 25 سال و الگوی ثابت ریزش دارند

توجه داشته باشید تشخیص اینکه شما واجد شرایط کاشت مو به روش سلول‌های بنیادی هستید یا نه با پزشک متخصص است.

قبل و بعد از کاشت مو به روش FIT

مزایای کاشت مو با سلول‌های بنیادی

تکنولوژی کاشت مو با روش سلول‌های بنیادی توانسته امیدهای بسیاری را برای داشتن موهای پر پشت و زیبا زنده کند. کاشت مو با سلول‌های بنیادی در حال حاضر نه تنها میزان رضایت زیباجویان از کاشت مو را افزایش می‌دهد، بلکه به کاهش عوارض ناشی از عمل نیز منجر می‌شود. اگرچه این روش هنوز در حال توسعه است و کاملا رواج پیدا نکرده است؛ اما در برخی کلینیک‌های تخصصی کاشت مو انجام می‌شود. مهم‌ترین مزایای کاشت مو با سلول‌های بنیادی شامل موارد زیر می‌باشد:

 • درمان ریزش مو
 • درمان طاسی گسترده و شدید
 • نتایج کاملا طبیعی و ماندگار
 • عدم نیاز به تهاجم و ایجاد برش در پوست
 • بدون اسکار یا جای زخم
 • روشی سریع و موثر برای کاشت مو
 • کم عارضه و بی خطر

توجه داشته باشید که برای استفاده از مزایای کاشت مو با سلول‌های بنیادی می‌بایست به یک کلینیک تخصصی و با تجهیزات کامل مراجعه کنید تا از ارائه خدمات مناسب اطمینان کسب کنید.

نتایج کاشت مو با سلول‌های بنیادی

کاشت مو با سلول‌های بنیادی در ترکیب با سایر روش‌های کاشت مو بسیار اثرگذار خواهد بود و نتایج مطلوبی در پی دارد. پس از کاشت مو می‌بایست دوره نقاهت را به خوبی طی کنید. ریزش موقت موها بعد از کاشت مو طبیعی است و موها مجددا رشد خواهند کرد. پس از ترمیم با سلول‌های بنیادی، فرایندهای طبیعی درمان شروع می‌شود و به مرور شاهد افزایش تراکم موها خواهید بود. همچنین با گذشت زمان کیفیت فولیکول‌ها افزایش یافته و شاهد ترمیم فولیکول‌های ضعیف خود خواهید بود. نتایج نهایی کاشت مو با سلول‌های بنیادی 9 ماه بعد از عمل قابل مشاهده خواهد بود.

هزینه کاشت مو با سلول‌های بنیادی

کاشت مو با سلول‌های بنیادی یک تکنیک نوین است که هنوز کاملا فراگیر نشده است. این روش هنوز در دست تحقیقات است و هر روز ممکن است کارایی بالاتری پیدا کند. بنابراین در رابطه با هزینه کاشت مو با این روش در نقاط مختلف اطلاعات معتبری در دسترس نیست. البته بد نیست بدانید که کاشت مو با این روش در سایر کشورها هزینه بسیار بالاتری نسبت به ایران دارد. هزینه کاشت مو با این تکنیک به عواملی مثل تعداد جلسات درمانی، الگوی ریزش،‌ وسعت ناحیه دچار طاسی،‌ میزان محلول‌های تزریق شده، تخصص پزشک و … بستگی دارد.

قبل و بعد از کاشت مو به روش FIT

مراقبت‌های بعد از کاشت مو

کاشت مو با سلول‌های بنیادی در صورتی که در ترکیب با سایر روش‌ها انجام شود، عوارض آنها را به همراه خواهد داشت؛‌ اما در صورتی که تزریق سلول‌های بنیادی به تنهایی صورت بگیرد، عارضه جدی ندارد و حتی درد و التهاب جزئی پس از آن نیز به سرعت بهبود می‌یابد. با این حال لازم است همواره یک سری مراقبت‌های بعد از کاشت مو را رعایت کنید تا نتیجه مطلوب را از این تکنیک دریافت کنید. مهم‌ترین مراقبت‌های بعد از کاشت مو به روش سلول بنیادی شامل:

 • یک فرد را برای برگشت به خانه همراه خود داشته باشید.
 • به دلیل اثرات بی حسی موضعی در پوست سر از لمس یا شستن موها خودداری کنید.
 • حداقل تا 2 هفته از فعالیت و ورزش سنگین خودداری کنید.
 • از مصرف دخانیات و الکل حداقل تا 2 هفته اجتناب کنید.
 • از دستکاری نواحی کاشت مو خودداری کنید.
 • توصیه‌های پزشک در مورد مصرف داروهای بعد از کاشت مو را به خوبی رعایت کنید.
 • مراقبت‌های بعد از عمل روشی که با سلول‌های بنیادی ترکیب شده است را رعایت کنید.
تاریخ انتشار : 1403-01-31
سوالات متداول
 • کاشت مو به روش سلول‌های بنیادی چقدر موفقیت آمیز است؟

  به گفته منابع معتبر تراکم موها و ضخامت آنها پس از کاشت مو با سلول‌های بنیادی به طور قابل توجهی بهبود می‌یابد و متقاضیان از این روش رضایت کامل دارند. البته باید توجه داشت که فعلا برای اثرگذاری کامل لازم است از یک روش کاشت مو مکمل نیز بهره ببرید.

 • کاشت مو با سلول‌های بنیادی چه عوارضی دارد؟

  کاشت مو با سلول‌های بنیادی به تنهایی عارضه خاصی ندارد و ممکن است تا چند روز در محل تزریق درد و التهاب جزئی وجود داشته باشد. اما در صورتی که کاشت مو به صورت ترکیبی از روش‌ها انجام شود عوارض آن تکنیک را در پی خواهد داشت.

 • آیا برداشت سلول‌های بنیادی خطرناک است؟

  استخراج سلول‌های بنیادی کاملا  ایمن و با تجهیزات مخصوص انجام می‌شود و جای هیچ نگرانی ندارد.

مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
جستجو