تهران ، شریعتی، پایین تر از حسینیه ارشاد
۰۲۱-۲۲۰۰۳۲۳۳
نحوه شستن مو بعد از کاشت مو

نحوه شستشوی سر و موها بعد از کاشت مو

نویسنده: ایران بیوتی دسته بندی : توصیه های کاشت مو

پس از اتمام مراحل کاشت مو، بیماران باید تمام دستورالعمل هایی که توسط جراح به آن ها داده می شود را دنبال کنند. این توصیه های بعد از کاشت مو شامل شستشو های بعد از کاشت نیز می شود. ۲ سوالی که به طور متداول از جراحان ما پرسیده می شود این است که :

  • چه موقع بعد از کاشت مو می توانم شستن موهایم را شروع کنم؟
  • آیا می توانم از شامپو مورد علاقه خود استفاده کنم؟

در ادامه این مقاله این موضوع را برای شما باز خواهیم کرد استفاده از لوسیون و شامپوی مناسب در این دوره بسیار مهم است و استفاده صحیح از آن ها می تواند روند بهبودی را تسریع ببخشد.

چه زمانی باید شستشو بعد از کاشت مو را آغاز کنیم؟

بلافاصله پس از عمل کاشت مو طبیعی، پیوند شما در حال بهبود است و به هیچ وجه نباید خشک شود . در ۳ روز اول باید سرم شستشو را بر روی سر اسپری کنید. پس از آن باید فرایند شستشوی مو را شروع کنید و یکبار در روز به مدت ۱۵ روز دستورالعمل ها را دنبال کنید. علاوه بر سرم استفاده از لوسیون برای جلوگیری از خشکی و مرطوب شدن پوست توصیه می شود.

اگر بعد از ۱۵ روز تمام زخم ها برداشته شد ، دیگر نیازی به استفاده از لوسیون ندارید ، و می توانید شامپوی مورد نظر خود را استفاده کنید ولی اگر هنوز هم زخم بر روی سر خود مشاهده می کنید، استفاده از لوسیون را قطع نکنید. دقت داشته باشید زخم های بعد از کاشت باید حداکثر تا ۲۰ روز بعد از بین رفته باشند.

۱ ماه بعد از عمل شما مرحله خطر را پشت سر گذاشته اید و می توانید به زندگی عادی خود برگردید و از حوله نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید که موها باید هر روز به مدت ۱ ماه شسته شوند.

شستشو به چه صورت انجام می شود؟

مرحله اول : هفته اول

۳ روز بعد از کاشت مو استفاده از لوسیون نرم کننده باعث تقویت سلول های پوستی می شود، پوست را مرطوب و زخم ها را نرم می کند. برای شروع تنها منطقه ی برداشت را آغشته کنید. ( ناحیه پشت سر ) با ضربه زدن به آرامی ، تمام قسمت ها پشت سر را ماساژ داده و پس از ۱ ساعت با آب بشورید.

هفته دوم

در هفته ی دوم می توانید لوسیون را هم بر ناحیه ی برداشت و هم بر روی ناحیه ی گیرنده اعمال کنید. مجددا به آرامی آن را ماساژ داده و بعد از ۱ ساعت بشورید. دقت داشته باشید که ناحیه ی جلو سر همچنان حساس است و باید با احتیاط با آن رفتار کرد. حتماً لوسیون را در جهت پیوند بمالید تا از آسیب دیدن مو جلوگیری شود. توصیه می شود از لوسیون بیشتر در نواحی برداشت استفاده کنید.

شستن موها بعد از کاشت مو

مرحله ۲ استفاده از شامپو

شامپوی مناسب کاشت مو که توسط پزشک شما توصیه شده است، می تواند در از بین بردن زخم های بعد از کاشت و کمک به روند بهبودی تاثیر به سزایی داشته باشد. با این حال متخصصان معمولا برای ۷ تا ۱۰ روز اول بعد از عمل استفاده از شامپو بچه را توصیه می کنند و پس از حدود ۲ هفته می توانید از شامپوی معمولی خود برای شستن مو استفاده کنید که البته احتمال از دست دادن پیوند ها در این دوره به میزان کم طبیعی است.

شما می توانید پس از استفاده از لوسیون طبق توضیحات داده شده، موهای خود را شامپو کنید.

دستان خود را به شامپو آغشته کنید ولی بر روی سر نمالید. مقداری کف ایجاد کنید و آن را به آرامی بر ناحیه ی برداشت و گیرنده بمالید. اجازه دهید که کف ۲ تا ۳ دقیقه بر روی مو بماند.

مرحله ۳ شستشو

از آب گرم مایل به سرد برای شستشو استفاده کنید برای اینکه به مو آسیبی وارد نشود ترجیحا از دوش استفاده نکنید و با استفاده از سطل آب و یا اسپری آب را به آرامی بر روی سر بریزید. فشار آب اصلا نباید بالا باشد و سر باید به طور کامل شسته شود تا چربی اضافی بر روی پوست باقی نماند.

تاریخ انتشار : 1399-03-24
مطالب پیشنهادی

لیستی از مطالب که شاید شما بپسندید

دیدگاه ها
نام و نام خانوداگی
متن پیام
  • بهمن
    1403-02-29

    درود بر شما مطلب خوبی بود ومورد نیاز و کم کردن نگرانی

+مشاهده بیشتر
جستجو